DO GÓRY
#reklama

ZUS ostrzega przed naciągaczami


     
    Udostępnij

Pojawiają się osoby, które nagabują klientów ZUS i odpłatnie oferują im różne usługi. Obecnie w związku z tym, że już od 1 października wchodzi w życie ustawa obniżająca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, proponowane „usługi” dotyczą naliczania emerytury w wysokości rzekomo korzystniejszej niż zrobi to ZUS.

– Mamy świadomość, że wszyscy klienci, którzy od 1 września składają u nas wnioski emerytalne
chcą, by przyznane im świadczenie było jak najwyższe więc mogą być łatwym łupem dla osób, które chcą je naciągnąć za zapłacenie za usługę, którą my zapewniamy całkiem bezpłatnie – mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca oferuje swoim klientom darmową pomoc doradców emerytalnych, którzy m.in. korzystając z kalkulatora emerytalnego mogą obliczyć prognozowaną wysokość przyszłej emerytury.
– Niestety docierają do nas niepokojące sygnały, iż do przyszłych emerytów zgłaszają się jakieś osoby, które odpłatnie oferują im jakoby korzystniejsze obliczenie wysokości emerytury, aniżeli czynią to doradcy emerytalni ZUS. To jest absolutnie niemożliwe, więc przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest nieuczciwe zarobienie pieniędzy. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im spełnić swoje obietnice – przestrzega Iwona Kowalska
wsp. ZUS

Czytaj również

#reklama
Podróż z prezydentem
Surowe piękno regionu oczami amerykańskiego męża stanu. Nasza propozycja na jesienne rajdy krajoznawcze.
#AKTUALNOŚCI
0
Bez prądu (26 września)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Przetargi znów przedłużone
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już trzeci raz przedłużyła termin składania ofert na zaprojektowanie i wybudowanie S3 na naszym terenie. Chodzi o ostatnie dwa odcinki trasy.
#AKTUALNOŚCI
0
Kolejny dzień poszukiwań!
Niestety do dziś (22 września, godz. 9.30) nie odnalazł się zaginiony mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Nadal trwają poszukiwania. Komunikaty zostały rozesłane do mediów i do odpowiednich służb w regionie.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama