DO GÓRY
#reklama

ZSZiO awansował


     
    Udostępnij

W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej 10 stycznia zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 miesięcznika „Perspektywy”. Na liście najlepszych szkół w województwie znajdziemy kamiennogórskie technikum. Niestety w tym roku z rankingu wypadło LO.

Ogłoszenie wyników rankingu to zwykle spore wydarzenie. Jego wyniki są medialne i często stanowią wizytówkę szkół. Zwłaszcza w czasie ogłaszania rekrutacji. Choć od lat metodologia tego badania wzbudza kontrowersje, analiza „Perspektyw” stała się dla wielu osób wymiernym obrazem oferty placówek edukacyjnych i ich konkurencyjności.
W przypadku liceów autorzy wzięli pod uwagę wyniki uczniów z matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach. Niestety w tym roku kamiennogórskie LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących znalazło się poza zestawieniem 500 najlepszych szkół w kraju i 50 najlepszych w województwie. Listę dolnośląskich liderów zdominowały wrocławskie szkoły. W pierwszej 10 aż 7 to placówki z Wrocławia. Na 10. miejscu plasowała się wałbrzyska „dwójka”, popularna również wśród młodzieży z powiatu kamiennogórskiego.

Z kolei ranking techników oparty jest na punktacji, która zawiera: sukcesy w olimpiadach, wyniki na maturze z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Technikum w ZSZiO im.29 Pułku Piechoty II Armii WP znalazło się na 38. miejscu w zestawieniu 50 najlepszych szkół technicznych w województwie. Szkoła ulokował się poza 300 najlepszymi szkołami w kraju.
Inaczej niż w przypadku liceów najlepsze szkoły techniczne w województwie znajdują się nie tylko we Wrocławiu. W pierwszej dziesiątce jedynie 4 miejsca to stolica Dolnego Śląska. Na 2. miejscu ulokowało się technikum przy ZS Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Więcej na temat rankingu: www.perspektywy.pl

O wynikach z lat ubiegłych pisaliśmy:
»2017
»2015
»2014
Red. /foto: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Masz serduszko? Jedź do Książa!
Zamek Książ w Wałbrzychu zaprasza w niedzielę wszystkich, który swoim datkiem zasłużą na serduszko WOŚP. Atrakcja przygotowała specjalną promocję.
#RÓŻNE
0
Podróż do słonecznej Italii
Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zaprasza na koncert symfoniczny.
#KULTURA
0
Sylwester na lodzie
Czworo przyjaciół zamówiło i opłaciło sobie zabawę sylwestrową w lokalu gastronomicznym Marzanna w Kamiennej Górze. W ostatni wieczór roku w holu restauracji dowiedzieli się, że... nie ma dla nich miejsca i muszą znaleźć sobie inny lokal. – Właściciel wiedział, że popełnił błąd, ale nie wykazał absolutnie żadnej inicjatywy, by nas ugościć – mówią nasi Czytelnicy. – Po godzinie 20.00 w sylwestra okazało się, że zostaliśmy na lodzie. Szef Marzanny bije się w pierś i zaprasza na darmowego sylwestra... za rok.
#AKTUALNOŚCI
12
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 2/2018 (891)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama