DO GÓRY
#reklama

Zrezygnował Czarny Bór, wzięła Kamienna Góra


     
    Udostępnij

Podczas wyjazdowej sesji w Kłodzku radni wojewódzcy zadecydowali o zmianach w podziale środków na ochronę zabytków.

W czwartek 28 września odbyła się sesja Sejmiku. Wyjątkowo rajcy wojewódzcy obradowali nie we Wrocławiu, a w Kłodzku. Jednym z punktów obrad była zmiana uchwały z końca marca w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie. W związku z rezygnacją kilku podmiotów z otrzymania dofinansowania, powstała pula wolnych środków. Radni postanowili rozdzielić 155 tys. zł między wybranych wnioskodawców. Dodatkowe fundusze otrzyma m.in. parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze na renowację Kościoła Łaski w Kamiennej Górze. Parafia otrzymała pół roku temu 30 tys. zł. Teraz dotacja została zwiększona o dodatkowe 20 tys. zł.
Wśród 3 podmiotów, które zrezygnowały z podpisania umowy, znalazł się ZLO w Czarnym Borze. 80 tys. zł miało być poświęcone na renowację zabytkowych zabudowań, w których mieści się ośrodek.
Red.

Czytaj również

#reklama
Będzie dofinansowanie na wymianę pieców
– Do 50 proc. kosztów związanych z wymianą sposobu ogrzewania otrzymać będą mogli właściciele prywatnych lokali oraz najemcy mieszkań komunalnych w Kamiennej Górze – informuje Marcin Ryłko, rzecznik urzędu miasta.
#AKTUALNOŚCI
0
Najlepsi gimnazjaliści (galeria)
Na dziedzińcu Muzeum Tkactwa odbyła się gala rozdania stypendiów najlepszym gimnazjalistom z placówek w Kamiennej Górze. Nagrody uczniom miejskich gimnazjów wręczył burmistrz, swoich uczniów wyróżniła też dyrektor gimnazjum społecznego.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (kalendarium imprez: weekend 29 września – 1 października)
Przed nami weekend pełen atrakcji.
#KULTURA
0
Na co do kina? (29 września – 5 października)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Wałbrzychu, Krzeszowie i Sokołowsku.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama