DO GÓRY

Zbiórka dla strażaków – podziękowania


     
    Udostępnij

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz Dni Ochrony Przeciwpożarowej została przeprowadzona tradycyjna zbiórka wolnych datków do puszek na potrzeby statutowe strażaków z sołectw Czarny Bór, Grzędy i Jaczków.

Strażacy zbierali na zakup paliwa i przeprowadzenie wymaganych przeglądów technicznych w pojazdach ratowniczo-gaśniczych.
– Od blisko sześciu miesięcy Ochotnicze Straże Pożarne z Czarnego Boru, Grząd i Jaczkowa nadal borykają się z problemem nierealizowania przez wójta Adam Góreckiego zadań własnych gminy jakim jest ochrona przeciwpożarowa – zwracają uwagę strażacy tych jednostek.
W tych okolicznościach strażaków bardzo cieszy troska i zainteresowanie mieszkańców.
– To pokazuje, że nasze działania mają sens i motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania – przyznają ochotnicy z OSP Czarny Bór, Grzędy i Jaczków. – Prowadzimy je całkowicie społecznie i nie pobieramy wynagrodzenia za uczestnictwo w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Ochotnicy wyrażają nadzieję, że ich obecność będzie służyć mieszkańcom nadal.

– Dziękując raz jeszcze za okazane wsparcie, obiecujemy, że będziemy zawsze do Państwa dyspozycji, nie tylko w sytuacjach kryzysowych – mówią strażacy z jednostek w Czarnym Borze, Grzędach i Jaczkowie.
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Repertuar teatralny - czerwiec 2016 r.
Bieżące repertuary scen w regionie. Teatry dramatyczne, dla dzieci oraz muzyczne.
#KULTURA
0
Nasi w Książu
Malarze zrzeszeni w Dolnośląskim Oddziale Związku Artystów Plastyków pokażą swoje prace na wystawie zbiorowej w wałbrzyskim Zamku Książ.
#KULTURA
0
Paliwowy przekręt
Od pewnego czasu Czytelnicy informują nas o nowej metodzie oszustwa, którego ofiarą można paść w Kamiennej Górze i okolicy.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Krystyna
2016-07-14 08:11
Ja nie rozumiem dlaczego strażacy maja pretensję do wójta. Wójt daje dotację zgodnie z przepisami. Brawo Panie wójci. Niezgodnie z ustawą robią te gminy które robią inaczej.
nie obojętny
2016-06-11 21:40
Po co w ogóle zmiany? Było dobre rozwiązanie funkcjonujące przez dobre 50 lat, które z powodzeniem stosuje reszta gmin to po jakiego ciężkiego wuja cokolwiek zmieniać? Włodarz gminy tłumaczy się że będzie lepiej kontrolował wydatki? Świetnie! Ale w sprawdzonym systemie który funkcjonował o każdej złotówce wydanej na funkcjonowanie jednostek gmina wiedziała (zakup paliwa, badań dla strażaków, przeglądy techniczne i utrzymanie jednostek), bo sama to księgowała i rozliczała. Wyobraźmy sobie teraz sytuację zagrożenia kryzysowego w którym po podpisaniu umów strażakom braknie pieniędzy na paliwo. Będzie trzeba czekać na uchwałę rady gminy w celu pozyskania dodatkowych środków na działalność i podejrzewam że z miejsca zostanie strażakom wytknięta niegospodarność w przypadku takiej sytuacji.

O tym, że regionalna izba obrachunkowa we Wrocławiu wykazała nieprawidłowości w zaproponowanym systemie dotacji nie wspomnę, bo kto by tu wszczynał merytoryczną dyskusję...
mieszkaniec
2016-06-11 21:07
OSP naucz się pisać poprawnie. Nie wiesz to się nie wypowiadaj, ale twoja pisownia świadczy o twoim intelekcie......i to na tyle.
mieszkaniec
2016-06-11 09:02
W jakim kraju my żyjemy, żeby strażacy musieli zbierać na paliwo?!!! Jest XXI wiek!
Płacę podatki i nie interesuje mnie co pan wójt ma do powiedzenia! Powinien załatwić to ze strażakami tak, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie i koniec!
OSP
2016-06-02 20:28
Czarny Bor i Jaczkow majom pieniadze na wyjazdy z KSRG przeznaczcie te pieniadze na Grzedy Inne jednostki dobrze zrobily ze podpisaly umowe z Panem Wojtem som wszyscy zadowoleni bo mogom sobie kupic sprzed na ktory wzawsze brakowalo dofinansowania bo KSRG Czarny Bor I Jaczkow wybieral
Mieszkaniec CB.
2016-06-01 13:39
Są jeszcze w tej gminie ludzie, którym naprawdę zależy.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama