DO GÓRY
#reklama

Zaczipuj psa! Za darmo


     
    Udostępnij

– Zapraszamy właścicieli psów w Kamiennej Górze do organizowanej przez urząd miasta akcji związanej z elektronicznym znakowaniem naszych czworonożnych podopiecznych – zachęca Marcin Ryłko z ratusza.

Czipowanie psów pozwala przede wszystkim na szybką identyfikację psa w przypadku jego zaginięcia. Przyczynia się też do zwiększenia bezpieczeństwa.
– Aby skorzystać z bezpłatnego elektronicznego znakowania, należy mieszkać i utrzymywać psa na terenie Kamiennej Góry oraz wypełnić zgłoszenie – wyjaśnia rzecznik ratusza. – Zgłoszenie takie trafi do wszystkich kamiennogórzan drogą pocztową.
Można je też pobrać ze strony internetowej urzędu lub otrzymać w Wydziale Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (parter, pok. 105). Szczegółowe informacje można uzyskać ww. wydziale lub pod numerem telefonu 75 64 55 130.
– Na podstawie złożonych zgłoszeń miasto przy udziale lecznicy dla zwierząt, z którą posiada stosowną umowę, sfinansuje akcję znakowania zwierząt wraz z jednorazową akcją ich szczepienia przeciw wściekliźnie – dodaje Marcin Ryłko.
Wypełnione zgłoszenie należy przekazać do Biura Obsługi Klienta UM (pl. Grunwaldzkim 1) do 29 czerwca 2018 r.
wsp. UM / foto: ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Co z dworem w Kochanowie?
Zabytkowe ruiny to często powracający temat. Takie mamy nieszczęście, że w regionie wiele historycznych obiektów jest w bardzo złym stanie. Dawniej służyły za mieszkania, dziś stoją puste i straszą. Nie inaczej jest z pałacykiem i oficyną w Kochanowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Koleje naprawiły
Mimo tego że są problemy z planowym wznowieniem sezonowych połączeń szynobusu przez Kamienną Górę (o czym pisaliśmy obszernie tydzień temu), koleje przygotowują dworzec na przyjęcie podróżnych. W zasadzie nie sam obiekt, a jego otoczenie.
#AKTUALNOŚCI
2
Chwytają chwile
Biblioteka w tej szkole to miejsce niezwykłe.
#KULTURA
0
Naprawdę Pod Zegarem
Poniemiecki mechanizm zegara zepsuł się około 1950 roku. Dwa tygodnie temu wspólnota mieszkaniowa budynku 91 w Wieściszowicach zadbała, by w ich domu zainstalowano nowy zegar. – Chodzi, a nocą ma podświetloną tarczę – mówią dumni mieszkańcy budynku. – To dla nas ważna sprawa.
#RÓŻNE
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama