DO GÓRY
#reklama

Zabytek na torach – już w sobotę!


     
    Udostępnij

Przypominamy, że w weekend na kamiennogórzan czeka nie lada gratka. Do miasta przyjedzie specjalny pociąg historyczny z Jaworzyny Śląskiej. Będzie można nie tylko zobaczyć lokomotywę, ale i przejechać się pociągiem na trasie do Sędzisławia. Bilety już w sprzedaży!

O wyjątkowości tego zdarzenia świadczyć może choćby fakt, że do Kamiennej Góry, która w przyszłym roku będzie obchodziła 150-lecie kolejnictwa, pociągi pasażerskie od kilku lat docierają tylko sezonowo. Imprez historyczny związanych z koleją wydarzyło się w ostatnich latach też na lekarstwo. Wyjątkiem była choćby ubiegłoroczna wizyta Bolka w maju w ramach projektu Nostalgia poznańskiego przedsiębiorstwa turystki kolejowej TurKol.
– Trzeba było 16 lat czekać na to, by do Kamiennej Góry wreszcie zajechał jakiś polski pociąg specjalny. Ostatnią tego typu imprezą kolejową w tym miejscu był kilkudniowy projekt "Sudety 2001", gdzie skład zajechał nie tylko do Kamiennej Góry, ale również do Lubawki i zaliczył przejazd łącznicą Marciszów - Krużyn – zwraca uwagę Maciej Mikołajczak, miłośnik kolei.
Po wspomnianej imprezie z pierwszej dekady wieku Kamienną Górę tylko epizodycznie odwiedzały czeskie stare pociągi i po 16 latach właśnie ubiegłoroczny parowóz.
W sobotę 7 kwietnia na ciekawą imprezę zaprosi natomiast Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej. Muzeum zaplanowało przejazd muzealnego pociągu specjalnego Tkacz przez Wałbrzych i Boguszów do Kamiennej Góry. Lokomotywą będzie model TKt48-18 (zwany tekatką). Po przyjeździe pasażerów z Jaworzyny do Kamiennej Góry uczestnicy jazdy będą mieć w godzinach 10:19 – 14:49 przerwę na zwiedzanie miasta. W tym czasie skład będzie woził chętnych kilkoma kursami na linii 298 - Sędzisław- Kamienna Góra. Muzeum już dziś zaprasza wszystkich mieszkańców Kamiennej Góry, Sędzisławia i okolic do przejazdów!

Harmonogram:
Krosno I
11:10 Kamienna Góra
11:20 Sędzisław

Krosno II
11:30 Sędzisław
11:45 Kamienna Góra

Len I
12:05 Kamienna Góra
12:15 Sędzisław

Len II
12:35 Sędzisław
12:45 Kamienna Góra

Bolko I
13:05 Kamienna Góra
13:15 Sędzisław

Bolko II
13:35 Sędzisław
14:45 Kamienna Góra

Więcej informacji oraz rezerwacja biletów na stronie muzeumtechniki.pl. Wydarzenie na FB: 
https://www.facebook.com/events/1780307712020388

----------------------
Zachęcamy też do odwiedzin bloga Kolej na Śląsku Kamiennogórskim – można tam zobaczyć ciekawe galerie zdjęć z wizyt pociągów specjalnych w Kamiennej Górze.
»Pociągi specjalne w Kamiennej Górze w 2017 roku
Red. foto: organizatorzy

Czytaj również

#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego? (#sondaRTI)
Przed nami nowy sezon turystyczny. Co, zdaniem naszych Czytelników, ściągnie do nas najwięcej turystów?
#RÓŻNE
0
Bankowa afera
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 57-letniego dyrektora placówki banku w Kamiennej Górze. Oprócz niego kilka innych osób zamieszanych w wyłudzanie kredytów. Wszyscy są mieszkańcami powiatu wałbrzyskiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Kino za Rogiem w Kowarach - kwiecień 2018 r.
Zapraszamy do miesięcznego repertuaru kina w Kowarach. Seanse dla dzieci i dorosłych.
#KULTURA
0
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 14/2018 (903)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama