DO GÓRY
#reklama

Z policją o bezpieczeństwie


     
    Udostępnij

– W ubiegłym tygodniu w kamiennogórskim ratuszu doszło do spotkania burmistrza Krzysztofa Świątka z komendantem kamiennogórskiej policji Januszem Cygalem i jego zastępcą Tomaszem Kościckim – informuje rzecznik urzędu Marcin Ryłko. – Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo mieszkańców Kamiennej Góry.

Urząd co roku przekazuje policji środki pieniężne z przeznaczeniem na sfinansowanie dodatkowych patroli pieszych w okresie letnim. W tym roku jest to kwota około 10 tys. zł. Systematycznie też rozbudowuje miejski system monitoringu umożliwiający wykrycie sprawców różnych wykroczeń czy przestępstw.
– Miasto co prawda nie ma bezpośredniego wpływu na działania służby, gdyż podlega ona bezpośrednio ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, niemniej współpraca jest tu jak najbardziej potrzebna – zwraca uwagę rzecznik ratusza. – Obie strony muszą reagować i odpowiadać na wspólne sugestie.
Burmistrz Światek zwrócił również uwagę na płynące od mieszkańców miasta zgłoszenia o łamaniu porządku w mieście, w tym o zakłócaniu ciszy nocnej i spokoju. Policja ma te miejsca szczególnie monitorować.
wsp. UM/ foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Sudety kibicowały reprezentacji Polski (galeria)
Wczoraj w wałbrzyskim Aqua-Zdroju młodziczki i młodzicy reaktywowanej sekcji Sudetów Kamienna Góra (na zdjęciu) wraz z trenerami i rodzicami dopingowali reprezentację Polski w pojedynku z Japonią w Lidze Narodów. Biało-czerwone pokonały 3:2 zawodniczki z kraju Kwitnącej Wiśni.
#SPORT
0
Dziurawa obrona Orłów (galeria)
Podopieczni Józefa Borconia ze Skalnika Czarny Bór rozgromili 8:0 (2:0) w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy B - ekipę Orłów Lipienica.
#SPORT
0
Jędrzychowice w barażu (galeria)
Dla zawodników Olimpii Kamienna Góra był to mecz o pietruszkę z Apisem Jędrzychowice. Goście walczyli jak lwy o możliwość gry w barażu. Gospodarze ulegli 0:4 (0:1).
#SPORT
1
Wieża za 1 790 000 zł
Gmina Czarny Bór wyłoniła wreszcie wykonawcę turystycznej inwestycji.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Drop zwyczajny
2018-06-14 13:15
Przedtem Lubawka, teraz Kamienna Góra. Co oni tak jeżdżą i zbierają kasę od ludzi? Ściągają haracze za ochronę? Jeszcze żeby ktoś widział i zrobił zdjęcie tych dodatkowych patroli pieszych. Zadanie na miarę fotografowania rzadkich ptaków. Z tą rozbudową miejskiego systemu monitoringu to też rzecznika trochę poniosło. Niech może poda jakieś dane na ten temat? Mieszkańcy na pewno z chęcią się zapoznają.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama