DO GÓRY
#reklama

Wspomnienia z mistrzostw karate


     
    Udostępnij

1 października w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy fotografii z archiwum dr. Pawła A. Piepiory pt. „Wspomnienia z mistrzostw karate”. Autor wystawy jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, psychologiem sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerem karate klasy mistrzowskiej.

- Celem wystawy „Wspomnienia z mistrzostw karate” było ukazanie atmosfery jaka towarzyszyła II Otwartym Mistrzostwom Polski Karate Shotokan FSKA, które odbyły się w Kowarach w dniach 26-28 lutego 2010 roku, oraz XII Mistrzostwom Świata Karate Shotokan FSKA, które miały miejsce 23-26 września 2010 r. w Kowarach i Karpaczu. Zdjęcia przedstawiają zawodników, trenerów, sędziów, organizatorów i kibiców – ich zachowanie a przede wszystkim podejście do rywalizacji karate. Poza matą wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, a udział w zawodach traktujemy tylko jako sprawdzian poziomu wyszkolenia w karate – mówi dr P. A. Piepiora.
Wystawa „Wspomnienia z mistrzostw karate” jest czynna do 10 listopada 2018. Można ją oglądać za darmo, codziennie w godz. 12.00-18.00 w Gościńcu na Starówce w Kowarach przy ul. 1 Maja 23.
Tekst i zdjęcia: Zbigniew Piepiora

Czytaj również

#reklama
Lepiej w sobotę (galeria)
Przed dwa dni – piątek (28 września) i sobotę (29 września) rozegrano w Czarnym Borze - Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Jubileuszowy XX Puchar Melafiru na nartorolkach.
#SPORT
0
Grzesiczak zaimponował formą (galeria)
Wczoraj w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza rozegrano powiatowe zawody LZS w warcabach 100-polowych. Wśród 31 zawodników triumfował najstarszy wstawce - ponad 85-letni Jan Grzesiczak (na zdjęciu z lewej) z Lipienicy.
#SPORT
0
Słabszy sezon
W weekend miesiąc temu stacje w Kamiennej Górze, Lubawce oraz w Mieroszowie czy Unisławiu Śląskim pożegnały sezonowe transgraniczne połączenia Kolei Dolnośląskich. Przyszedł czas na podsumowania. Te nie wypadają najlepiej dla linii na terenie powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
5
Kino za Rogiem w Krzeszowie - październik 2018 r.
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama