DO GÓRY
#reklama

Wsparcie dla kamiennogórskich klubów


     
    Udostępnij

Wyjątkową formułę miało posiedzenie Gminnej Rady Sportu, które odbyło się w kamiennogórskim ratuszu w poniedziałek 18 września. W spotkaniu przedstawicieli klubów sportowych działających w mieście uczestniczyli szczególni goście - Iwona Krawczyk - wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Padewski - prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej (wiceprezes PZPN) oraz Remigiusz Jezierski - koordynator Klubu Biznesu Olympic.

Rozmowy dotyczyły głównie możliwości wsparcia finansowego, merytorycznego oraz materialnego, o jakie starać mogą się kamiennogórskie klubu sportowe, czy to za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego, wojewódzkiego oddziału centrali piłkarskiej oraz poprzez udział w projektach biznesowych.
– Iwona Krawczyk przypomniała, że samorząd wojewódzki realizuje na bieżąco konkursy, w ramach których stowarzyszenia sportowe składać mogą wnioski na różnego rodzaju zadania statutowe – podkreśla Marcin Ryłko, rzecznik ratusza. – Poza konkursami można też ubiegać się o wsparcie na jednorazowe inicjatywy do 10 tys. zł.
To nie wszystko. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej z kolei organizuje kursy i szkolenia dla kadry trenerskiej klubów piłkarskich. Możliwe jest też staranie się o zakup sprzętu czy wyposażenia oraz inne wsparcie materialne.
Na zakończenie oficjalnej części spotkania marszałek Iwona Krawczyk otrzymała od Arkadiusza Dybca, organizatora Biegu Zdobywca Góry Parkowej, specjalne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji tej największej sportowej imprezy w regionie.
Wsp. UM Kamienna Góra/ Red.

Czytaj również

#reklama
Szukał go kamiennogórski sąd, znalazła wałbrzyska drogówka
Wałbrzyscy policjanci w minioną niedzielę dokonali zatrzymania 35-latka. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
#AKTUALNOŚCI
0
Teatr w witrażowej
Kamiennogórskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na spektakl w ramach cyklu „Mamo, tato – teatr przyjechał!”.
#KULTURA
0
Utrudnienia dla podróżnych
W związku z zamknięciem skrzyżowania przy ul. Katowickiej komplikacje komunikacyjne będą mieli przez najbliższe dwa tygodnie podróżni korzystający z kursów do np. Wałbrzycha.
#RÓŻNE
2
Premiera w szkole i spektakl w teatrze
Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego zaprasza.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama