DO GÓRY
#reklama

Witków znów poza finałem


     
    Udostępnij

Poznaliśmy nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany. Niestety jury nie zakwalifikowało do finałowej listy kościoła w Witkowie.

Zabytkowa świątynia pod wezwaniem Zwiastowania NMP w Witkowie już drugi raz uczestniczyła w eliminacjach prestiżowego konkursu. W tym roku znalazła się w gronie 45 zabytków, które dopuszczono do pierwszego etapu. W dniach 26-27 marca obradowało jury. W kategorii „utrwalenie wartości zabytkowej obiektu” do finału przeszły 4 obiekty, w tym dwa z Dolnego Śląska. Niestety nie jest to kościół w Witkowie. Szansę na zwycięstwo mają: kaplica Hochbergów we Wrocławiu oraz kościół w Miłkowie.
Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy podczas uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która odbędzie się 18 kwietnia br. w Zamościu.
RG/ foto: Kościół Zwiastowania NMP w Witkowie (Rafał Romanik/ Wyprawy LEONA)

Czytaj również

#reklama
O czym marzą najmłodsi (galeria)
W czwartek 5 kwietnia odbyło się rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Kamienna Góra za 10 lat”. To II edycja konkursu, który organizuje Zespół Szkół Specjalnych. Do udziału szkoła zaprosiła przedszkola, szkoły oraz ośrodki z miasta. Udział wzięli również niepełnosprawni. W tym roku tematyką była wizja przyszłości.
#KULTURA
0
Jak za dawnych lat (galeria)
Kamiennogórzanie oraz mieszkańcy Sędzisławia i okolic mogli sobie przypomnieć, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu podróżowało się po torach w naszym regionie. W sobotę zawitała u nas zabytkowa lokomotywa z muzeum w Jaworznie Śląskiej.
#RÓŻNE
1
Runęła ruina
Dziś rano w Sędzisławiu zawaliła się ściana dawnej betoniarni. Interweniowali strażacy, policja oraz inspektor nadzoru budowlanego.
#AKTUALNOŚCI
0
Ładunek w szkole!
14-latek z podkamiennogórskiej wsi chciał postraszyć kolegów – do akcji wkroczyli antyterroryści.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama