DO GÓRY

Wielu chętnych


     
    Udostępnij

Aż siedem firm chce realizować pierwszą część inwestycji „Łączy nas Bóbr”. Dzięki niej zagospodarowane zostaną brzegi zbiornika Bukówka!

W poniedziałek 5 marca zostały otwarte oferty na wykonanie tego zadania podzielonego na trzy etapy. Na pierwszy gmina ma milion zł, na drugi 816.000 zł i 370.000 na trzeci. Do wykonania pierwszej części prac zgłosiło się aż siedem firm. To rekord, biorąc pod uwagę fakt, że samorządy mają coraz większy problem ze znalezieniem wykonawców.Najniższa oferta opiewa na 600.000 zł.
Do drugiego etapu robót zgłosiły się trzy firmy, a kolejne dwie starają się o wykonanie trzeciego. Wszystkie trzy etapy prac muszą zostać zakończone do września 2018 roku.
Projekt „Łączy nas Bóbr” jest realizowany w partnerstwie z czeskim Zaclerzem. W jego ramach powstanie kompleks turystyczny wokół zbiornika wodnego Bukówka, gdzie pojawią się m.in. ścieżki piesze i rowerowe, miejsca do plażowania i wypoczynku, a także mola i punkty widokowe. Projekt zakłada ponadto budowę obiektów sanitarnych i zagospodarowanie terenu, a także 100 miejsc postojowych. Powstanie również siłownia zewnętrzna, plac zabaw i boisko do piłki plażowej.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.467.565,08 euro. Nasz samorząd inwestuje w sumie 1.176.685,08 euro, z czego 85 proc. pochodzi z dofinansowania w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska (941.348,06 euro). 15 proc. stanowi wkład własny gminy – 235.337,02 euro.
MB/ foto ilustracyjne: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Znikają hale
Zostanie kolejna dziura, czy będzie zakład pracy?
#AKTUALNOŚCI
6
Spotkanie z prezydentem
Dzięki zaproszeniu i staraniom starosty już 12 marca prezydent Andrzej Duda odwiedzi powiat kamiennogórski. Spotkanie mieszkańców z głową państwa odbędzie się na kamiennogórskim rynku.
#AKTUALNOŚCI
14
Dwa razy bez prawka
28-latek został przyłapany przez policjantów na jeździe bez ważnych dokumentów. Jeszcze tego samego dnia znów wsiadł „za kółko”...
#AKTUALNOŚCI
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (9-11 marca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama