DO GÓRY
#reklama

Weekend z antykami i rękodziełem


     
    Udostępnij

Ostatni weekend września minął pod znakiem jarmarków i giełd, na które czekają miłośnicy bibelotów, cymeliów i kolekcjonerzy. Imprezy obyły się na rynkach Kamiennej Góry i Jeleniej Góry.

Jarmark kamiennogórski tradycyjnie zawitał na placu Wolności w ostatnią sobotę miesiąca. Wrześniowa edycja wzbogacona była o wystawę regionalisty Józefa Chęcia. Kolekcjoner widokówek i autor książki o tej tematyce pokazał ciekawe archiwalne ujęcia Kościoła Łaski. Dodatkowo zebranym przygrywał zespół Spoko Spoko.
Z kolei w naszym dawnym wojewódzkim mieście odbył się 45. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości. To największa tego typu impreza nie tylko w regionie, ale i w skali kraju. Jarmark zamyka cykl wydarzeń pod hasłem Jeleniogórski Wrzesień. Do stolicy Karkonoszy zjechali się się kolekcjonerzy z całej Europy. Dopisali też odwiedzający. Na placu Ratuszowym było gwarno dwa dni.
Red.

Czytaj również

#reklama
Minimalne zwycięstwo (galeria)
Wyjątkowo w Kamiennej Górze - Skalnik Czarny Bór podejmował sąsiada z tabeli – Potok Karpniki. Podopieczni Józefa Borconia wygrali 2:1 (1:1), inkasując komplet trzech „oczek”.
#SPORT
0
Niedziela bez uprawnień
Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali 30 września dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy pomimo braku uprawień. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania.
#AKTUALNOŚCI
1
Giganci muzyki w Witoldzie (galeria)
W miniony piątek, 28 września, kamiennogórska artystka, Bernadeta Nowak, zaprezentowała kolekcję swoich obrazów w galerii CK Witold w Gorcach. Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest fascynacja muzyczna malarki.
#KULTURA
0
Wspomnienia z mistrzostw karate
1 października w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy fotografii z archiwum dr. Pawła A. Piepiory pt. „Wspomnienia z mistrzostw karate”. Autor wystawy jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, psychologiem sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerem karate klasy mistrzowskiej.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama