DO GÓRY
#reklama

Wałbrzych gotowy na Brave Kids


     
    Udostępnij

Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, parady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Wałbrzychu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę 17 czerwca, do Wałbrzycha przyjadą uzdolnione dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u wałbrzyskich rodzin.
- Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów – mówi Magdalena Sawicka, organizatorka Brave Kids w Wałbrzychu. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.
Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Wałbrzycha są m.in. członkowie Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii, grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury
i Rozwoju Dzieci „Aissawa” z Maroka oraz młodzi tancerze ze szkoły średniej Fatih w Turcji. Dołączą do nich dzieci i młodzież z wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex. Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja.

Plan wydarzeń Brave Kids 2017:

18 czerwca, godz. 13:00–17:00 - międzynarodowy powitalny piknik rodzinny Brave Kids, Słoneczna Polana w Szczawnie-Zdroju (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana)
19 czerwca, godz. 12:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia" w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29
22 czerwca, godz. 17:30 - spotkanie z gośćmi Brave Kids z Brazylii, Hiszpanii, Hong Kongu, Iranu, Maroka, Mołdawii, Polski, Turcji, Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a
25 czerwca, godz. 15:00 - Międzynarodowa Parada i Pokazy Artystyczne Grup Brave Kids, podczas festynu osiedlowego przy Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, Al. Podwale 2a (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana)
19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury
26 - 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących, Wałbrzyski Ośrodek Kultury
30 czerwca, godz. 19:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids – Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia" w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29

Wszystkie otwarte wydarzenia artystyczne w Wałbrzychu są bezpłatne.

Głównym organizatorem Brave Kids w Wałbrzychu jest Fundacja "EMU" im. Elżbiety Marii Urbańskiej przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Projekt Brave Kids w Wałbrzychu odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Gminy Wałbrzych.

Finałowy spektakl we Wrocławiu – kup bilet i wesprzyj projekt
Po dwóch tygodniach spędzonych w Wałbrzychu „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu, którzy przyjadą tam z pozostałych miast, będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Z powodu dużego zainteresowania publiczności, w tym roku dziecięcy artyści wystąpią dwukrotnie – o godz. 17:00 i 19:00.

Bilety na te wyjątkowe wydarzenie są już w sprzedaży i można je nabywać online na stronie Ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt oraz Saturn. Bilety będzie można nabyć również przed spektaklami w kasach w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Środki zebrane z biletów zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem ponad 130 dzieci podczas drugiego etapu tegorocznej edycji projektu.

Brave Kids 2017 to już 8 odsłona niezwykłego projektu. W tegorocznej edycji weźmie udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Podczas pobytu w naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Zamieszkają u polskich rodzin w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu i po raz pierwszy w Białymstoku. Następnie wszystkie pojadą na tydzień do Obornik Śląskich, gdzie będą przygotowywać wielki spektakl finałowy, który po raz pierwszy w historii zostanie zaprezentowany dwa razy. Brave Kids 2017 odbędzie się również na Słowacji i w Gruzji.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/
wsp. materiały prasowe
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (19 czerwca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (długi weekend 15-18 czerwca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Jeżeli nie dojdzie do połączenia szpitali w Kamiennej Górze, kto będzie będzie temu winien? (sonda)
Od kilku tygodni trwają rozmowy o fuzji DCR z PCZ. Wiele wskazuje na to, że do połączenia placówek nie dojdzie. Martwią się tym szczególnie pracownicy DCR, które nie załapało się do ogólnopolskiej sieci szpitali.
#RÓŻNE
0
Ćwierć miliona darowane
Decyzję burmistrza bada CBA?
#AKTUALNOŚCI
4

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama