DO GÓRY
#reklama

W Starej Kopalni rusza Górniczy Uniwersytet Otwarty


     
    Udostępnij

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu w ścisłej współpracy ze środowiskami górniczymi 3 kwietnia rozpoczyna nowy cykl spotkań, wykładów i prelekcji pn. Górniczy Uniwersytet Otwarty.

– Z okazji powstania nowego stowarzyszenia zrzeszającego górników, nazwanego Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza i z inicjatywy górników, zapraszamy na cykliczne spotkania poświęcone tematyce górniczej – mówi Kamila Świerczyńska z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. – Co miesiąc odbywać będą się wykłady i prelekcje prezentujące górnicze tematy i ciekawostki.
Spotkania będą się odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17:00 w Kawiarni Sztygarówka. Wstęp wolny.

Pierwszy wykład inaugurujący Górniczy Uniwersytet Otwarty wygłosi mgr inż. Andrzej Winnicki. Spotkanie 3 kwietnia poświęcone będzie likwidacji wałbrzyskich kopalń.
– Tematy kolejnych spotkań podawać będziemy systematycznie przed każdym spotkaniem – wyjasnia Kamila Świerczyńska.

Górniczy Uniwersytet Otwarty to projekt realizowany w ścisłej współpracy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ze Stowarzyszeniem Gwarkowie Thoreza oraz innymi wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi.
Specjalna świąteczna edycja Górniczego Uniwersytetu Otwartego będzie miała miejsce podczas Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2017 w Wałbrzychu. Będzie to propozycja nie tylko dla górników, ale też dla wszystkich zainteresowanych, studentów i osób dorosłych. Specjalnie skonstruowany program wykładów, spotkań, prelekcji, pokazów filmowych, dotyczących tematyki związanej z węglem, rozumianym w bardzo szerokim ujęciu: geologicznym, chemicznym, biologicznym, ekologicznym, przemysłowym, artystycznym, futurystycznym. Specjalnie zaproszeni goście w ciekawy i popularnonaukowy sposób opowiedzą o wybranych zagadnieniach. Udział w uniwersytecie jest i będzie bezpłatny.
wsp. Stara Kopalnia
#reklama
Jaka jest największa atrakcja turystyczna powiatu kamiennogórskiego?
#ankieta

Czytaj również

#reklama
Irlandia w szkole (galeria)
Szkoła podstawowa nr 2 w Kamiennej Górze zamieniła się dziś (czwartek, 30 marca) w prawdziwą Irlandię, ojczyznę św. Patryka i Leprechaunów. Zielony dzień zamknął Tydzień Języków Obcych.
#AKTUALNOŚCI
0
Weekend za pół ceny !
Zbliża się doskonała okazja, by skorzystać z lokalnych atrakcji.
#KULTURA
0
Z komunalki do hotelu
Trzy doby spędziła w kamiennogórskim hotelu 6-osobowa rodzina romska, gdy w zajmowanym przez nią lokalu komunalnym Spółka Mieszkaniowa wykonywała remont. Miasto zapłaci za ten pobyt ponad 1.000 zł.
#AKTUALNOŚCI
2
O czym piszemy w najnowszym numerze?
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Gwarek Marek
2017-03-31 23:03
Czekałem 20 lat i doczekałem się będę uczestnikiem ,20 lat temu opowiadałem że takie stowarzyszenie ma cel super brawo mgr inż Andrzej Winnicki autorytet górniczy ,Kazimierz Kmak do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama