DO GÓRY
#reklama

Uczczą kapitana


     
    Udostępnij

We wtorek 2 stycznia w rocznicę śmierci kapitana Józefa Sierocińskiego przy jego grobie na cmentarzu w Kamiennej Górze odbędzie się warta honorowa.

O godz. 14.00 rozpoczną się uroczystości związane z upamiętnieniem mieszkańca Kamiennej Góry. Józef Sierociński osiadł po wojnie w mieście i tu zmarł w 1955 roku. Pochowany został na cmentarzu komunalnym przy ul. Katowickiej. Jego nagrobek został odnowiony kilka lat tamu staraniem lokalnych miłośników historii. Przypomnijmy, że kapitan był związany ze środowiskiem patriotów walczących o odzyskanie niepodległości. Był adiutantem generała Józefa Hallera. Uroczystości związane z 63. rocznicą jego śmierci będą jednocześnie zwiastunem kamiennogórskich obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Red. / foto: Józef Sierociński – fotografia z miniwystawy 11 listopada 2016 roku w Muzeum Tkactwa (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Rok pełen inwestycji
Gmina Czarny Bór przeznaczy ponad 20 milionów złotych na rozwój w 2018 roku.
#AKTUALNOŚCI
0
Groził nożem, zabrał kasę
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który jest podejrzany o rozbój. Zaatakował i okradł 39-latka w jego mieszkaniu.
#AKTUALNOŚCI
0
Potrzebny remont
Mieszkańcy Ciechanowic chcieliby, żeby na wiosnę samorząd postarał się o naprawę drogi we wsi. Chodzi o około 250 metrów trasy wiodącej do stacji kolejowej. – Droga jest bardzo zniszczona. Szczególnie zimą trudno się po niej poruszać – mówi Julian Polański (na zdjęciu), radny z Ciechanowic.
#AKTUALNOŚCI
1
Oblężona Borowa (galeria)
Otwarta niedawno najnowsza wieża widokowa w polskich Sudetach cieszy się sporą popularnością. Zwłaszcza po świętach całe rodziny zdobywają szczyt Korony Sudetów, spalając naddatek kalorii i podziwiając zimowe widoki.
#RÓŻNE
5

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama