DO GÓRY
#reklama

Trzy znacznie powyżej limitu


     
    Udostępnij

Gmina Czarny Bór opublikowała informację z otwarcia ofert na budowę wieży widokowej. Wszystkie złożone propozycje znacznie przewyższają kwotę, którą samorząd zamierza przeznaczyć na inwestycję.

Pod koniec maja Czarny Bór zakończył nabór ofert w przetargu na wybudowanie wieży widokowej na wzniesieniu Trójgarb, które stanowi widowiskowy masyw na granicy trzech gmin. Było to już trzecie postępowanie przetargowa w ciągu pół roku. Poprzednie zostały unieważnione. Oferty, które zostały w nich złożone, były za drogie. Tym razem do przetargu stanęły 2 konsorcja oraz jedna firma. Okazuje się, że wszystkie 3 oferty kolejny raz znacznie przekraczają limit finansowy gminy na to zadanie. Samorząd zamierza przeznaczyć na wzniesienie wieży 975 tys. zł. Tymczasem najtańsza propozycja to aż 1,79 mln zł. Najdroższa przekracza 2 mln zł. Na BIP 4 czerwca nie było jeszcze informacji o rozstrzygnięciu bądź unieważnieniu przetargu.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Przed nami Dni Kamiennej Góry
Od 8 do 10 czerwca trwać będą Dni Kamiennej Góry. Towarzyszyć im będzie szereg wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.
#KULTURA
0
Zrąb w Starej Kopalni
W Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej w Wałbrzychu 8 czerwca o godz. 17.00 obędzie się wernisaż ogólnopolskiej wystawy rzeźb „Zrąb”.
#KULTURA
0
Od niedzieli zmiana rozkładu pociągów!
Od 10 czerwca będą obowiązywały nowe, letnie rozkłady jazdy. Dotyczą również połączeń sezonowych do Czech przez Kamienną Górę i Lubawkę, a także tych przez Mieroszów. Na szczęście godziny odjazdów praktycznie się nie zmieniają. Pewne zamieszanie w nowych rozkładach wprowadza jednak przesiadka w Sędzisławiu. Podróżni nadal będą mogli pojechać w dalszą podróż do Jeleniej Góry (Szklarskiej Poręby) czy Wałbrzycha i Wrocławia dzięki skomunikowaniu tras. Pociąg o numerze D6 będzie miał jednak dość kapryśny i zmienny rozkład.
#AKTUALNOŚCI
0
Niepodległość bez pompy
Rondo w Kamiennej Górze, które po dwóch latach nie jest już bezimienne, doczeka się tablic z nazwą. Z okazji jubileuszu 100-lecia suwerenności naszego kraju będzie to rondo Niepodległości. – Są już zamówione i zostaną zamontowane w najbliższym czasie – wyjaśnia Marcin Ryłko, rzecznik ratusza. – Mogły być zamówione dopiero po uprawomocnieniu się uchwały, czyli 14 dni od dnia ogłoszenie w dzienniku urzędowym wojewody dolnośląskiego.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama