DO GÓRY
#reklama

Tragedia w Szczawnie


     
    Udostępnij

W nocy z niedzieli na poniedziałek spłonął zakład przyrodoleczniczy. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, w tym z Kamiennej Góry.

Zabytkowy budynek uzdrowiska w Szczawnie-Zdroju zapalił się w nocy z 4 na 5 marca. Straż otrzymała zgłoszenie po godz. 1.00. Na miejscu z żywiołem walczyło kilkudziesięciu strażaków i druhów ochotników z całego regionu.
– Z naszej komendy w gaszeniu uczestniczył jeden zastęp – mówi Karol Leszczyński, oficer prasowy PSP w Kamiennej Górze.
Akcja trwała kilka godzin. Spłonął dach budynku. Straty są ogromne. Przyczyny tragicznego zdarzenia ocenią specjaliści. Zakład Przyrodoleczniczy jest jednym z obiektów spółki Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Powstał tuż przed wojną. Stanowił kontynuację wiekowych tradycji lecznictwa balneologicznego.
RG/ zdjęcie archiwalne

Czytaj również

#reklama
Chełmska kalwaria nocą (galeria)
Parafianie z Kamiennej Góry wzięli udział w trzeciej ekstremalnej drodze krzyżowej. Tym razem wielkopostne misterium celebrowali w Chełmsku Śląskim, gdzie znajduje się historyczna, górska droga krzyżowa.
#AKTUALNOŚCI
1
Akcja pasy
Marzec policja w powiecie kamiennogórskim zaczęła od akcji „Pasy bezpieczeństwa”. W ciągu jednego dnia mundurowi wykryli aż 21 naruszeń dotyczących bezpieczeństwa jazdy.
#AKTUALNOŚCI
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI - marzec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Rada bez jednego
Do końca kadencji kamiennogórska rada będzie pracowała w okrojonym składzie.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama