DO GÓRY
#reklama

Tłumy w Miedziance


     
    Udostępnij

Sudeckie miasteczko przeżywa prawdziwe oblężenie. Cały weekend w Miedziance koło Janowic Wielkich trwa MiedziankaFest – święto reportażu.

W ostatnich dniach trudno było w zapomnianym i skazanym na zagładę miasteczku znaleźć miejsce do zaparkowania. Pod browarem oraz w całej miejscowości ciągnęły się rzędy aut. Do Miedzianki zmierzali też turyści piesi. Wszyscy głodni ciekawostek, które zaoferował festiwal. Od piątku w sudeckiej miejscowości gościli znani polscy reportażyści. Wśród atrakcji było m.in. spotkanie z Filipem Springerem, którego „Historia znikania” z 2011 roku rozpoczęła modę na dawny Kupferberg. Podczas festiwalu swoją premierą miał też komiks o Miedziance oraz nowe piwo z tamtejszego browaru. Chętnych nie brakowało. Miasteczko tętniło życiem.
PG

Czytaj również

#reklama
Jest nas coraz mniej
Wrocławski GUS opublikował raport na temat ludności województwa i jego poszczególnych regionów w ubiegłym roku. Dane nie są optymistyczne. Sprawdziliśmy też, na ile pokrywają się z głoszoną przez rząd tendencją wzrostową urodzeń w związku z działaniem programu 500+. Zauważyliśmy już pewne obiecujące zmiany.
#AKTUALNOŚCI
2
Wolny Skocznia (galeria)
W sobotę (26 sierpnia) trampkarze kamiennogórskiej Olimpii na stadionie przy ul. Słowackiego gościli w spotkaniu ligowym zawodników z Kowar. Mecz był w miarę wyrównany i zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów 2:2 (2:1).
#SPORT
0
Haponiuk uratował gospodarzy (galeria)
W dniu dzisiejszym młodziki Olimpii Kamienna Góra podejmowali pierwszym spotkaniu ligowym rówieśników z Olimpii Kowary. Mecz toczył się przy lekkiej przewadze miejscowych, jednak na boisku padł remis 2:2 (1:0). Dwa gole dla gospodarzy zdobył niezawodny Haponiuk (na zdjęciu przy piłce).
#SPORT
1
Sochacki dał remis (galeria)
Dzisiaj piłkarze kamiennogórskiej Olimpii w 3.kolejce dolnośląskiej IV ligi podejmowali również beniaminka – Górnika ze Złotoryi. Goście dużo lepiej prezentowali się na zielonej murawie, ale gospodarze wydarli remis w 93.minucie. Bohaterem miejscowych został Sochacki.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama