DO GÓRY
#reklama

Szkolna wymiana


     
    Udostępnij

Do 17 maja w Kamiennej Górze goszczą uczniowie wraz z opiekunami ze szkoły w niemieckim Rottweil. To część realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących programu wymian polsko-niemieckich.

Zmienił się partner szkoły. W ubiegłych latach ZSO współpracowało z placówką w Schrambergu. W tym roku 10 maja do Kamiennej Góry przyjechała grupa 13 uczniów i 2 nauczycieli z Droste-Hülshoff-Gymnasium w Rottweil w Badenii-Württemberdze. Ich opiekunami są Christoph Kirchler oraz Georg Frühlich.
– Młodzież jest zakwaterowana u polskich rodzin – mówi Robert Kosiński, nauczyciel z ZSO.
Po polskiej stronie w wymianie uczestniczy również 13 uczniów. Opiekunami są: Robert Kosiński, koordynator programu od 2008 roku, oraz Anita Waluch.
W trakcie pobytu młodzi ludzie zza Odry spędzą czas ze swoimi rówieśnikami z Polski. W programie są zajęcia w szkole (warsztaty integracyjne) oraz zwiedzanie Kamiennej Góry i okolic. Harmonogram obfituje w liczne atrakcje. Nasi goście poznają m.in. Krzeszów, Chełmsko Śląskie, Kowary, Karpacz, Wrocław, Książ, Jawor, Bolków czy muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz podziemia w Osówce.
Na czerwiec zaplanowana jest rewizyta. Wówczas młodzież z Kamiennej Góry pojedzie do Rottweil.
Program jest finansowany ze środków Euroregionu Nysa.
Warto dodać, że polsko-niemieckie wymiany w ZSO to tradycja sięgająca roku 2000.
Red.

Czytaj również

#reklama
Narkotyki w domu i pracy
Policjanci 11 maja zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego posiadającego środki odurzające.
#AKTUALNOŚCI
0
Nauczyciele się szkolą
W gminie Kamienna Góra trwa realizacja projektu „E-teacher the Praca Otwartość Wymiana Edukacja Rozwój of polish education”. W projekcie tym bierze udział szesnastu nauczycieli z czterech szkół gminnych.
#RÓŻNE
0
Piknik w Ptaszkowie
W sobotę 12 maja w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbył się piknik rodzinny w ramach FitFestivalu organizowanego w gminie Kamienna Góra.
#AKTUALNOŚCI
0
Motocykle i piknik (galeria)
W Krzeszowie odbył się dziś finał Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej oraz V Pielgrzymka Motocyklistów. Cykl wydarzeń zwieńczył piknik patriotyczny. Patronem tych obchodów był Prezydent RP.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama