DO GÓRY
#reklama

Stropy wymówką (#Okiem Radnego)


     
    Udostępnij

Niestety wychodzi na moje. Mówię niestety, bo tym razem wolałbym nie mieć racji. A tu zgodnie z moimi przewidywaniami rośnie rachunek za remont Centrum Kultury. Może być drożej nawet o kilka milionów złotych niż zakładał burmistrz i jego załoga.

O co chodzi? O stropy, które należy w CK wymienić. Nie wiadomo, jak to się stało (to znaczy nie wiadomo oficjalnie, bo nikt się do tego w ratuszu nie przyzna), ale urzędnicy zapomnieli o wymianie stropów. Zapomnieli to najbardziej łagodne określenie. Oni zwyczajnie nie wiedzieli, że trzeba je wymienić, co bez mrugnięcia okiem przyznał na środowej sesji burmistrz. Tymczasem wszyscy chyba w Kamiennej Górze pamiętają, że o słabych stropach w CK mówiło się od jakichś 20 lat. Są pewnie gdzieś nawet w ratuszu czy w SM ekspertyzy budowlańców to potwierdzające. A tu nagle niespodzianka! Urzędnicy w ratuszu o sprawie dowiedzieli się dopiero teraz. I na gwałt trzeba było ogłaszać nowy przetarg, szukać wykonawcy. W związku z tym wszystko przesunie się w czasie, no i oczywiście kosztować będzie dużo więcej.
Na ten dodatkowy koszt złoży się nie tylko wymiana stropów. Jaką pochłonie kwotę, nikt dzisiaj nie wie. Na przetarg nie zgłosił się nikt, więc miasto zaprosiło do negocjacji obecnego wykonawcę. A ten zaśpiewał sobie ponoć 2 miliony złotych. Do tego może dojść utrata dotacji z Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości prawie 1,7 mln zł. Może, bo Aglomeracja nie zgadza się na przesunięcie terminu zakończenia prac na 30 września. Zgodziła się na 13 kwietnia, co oczywiście jest nierealne.
Jak będzie trzeba, to pójdziemy z tym nawet do sądu – zapowiedział buńczucznie burmistrz podczas ostatniej sesji. Może i tak, ale wtedy do rachunku trzeba będzie dopisać jeszcze koszta sądowe, bo miasto jest w tej sprawie na przegranej pozycji.
Gdy się to wszystko zliczy, zamiast 10,5 mln zł na CK możemy wydać nawet 14 milionów. I na taką kwotę szacowałem ten remont jeszcze przed ogłoszeniem przetargu. (Jak ktoś cierpliwy, zapewne znajdzie potwierdzenie tych słów w protokołach z sesji). Pamiętam, że gdy to powiedziałem, burmistrz obruszył się mówiąc: „A co by to Państwu dało, gdybym powiedział, że 14 milionów?” Odpowiedź jest prosta: wiedzielibyśmy jako radni, że aż tyle. Może wtedy zastanowilibyśmy się nad tym, czy w ten remont wchodzić.
No ale weszliśmy i mleko się rozlało. Remont trzeba skończyć, więc zapłacimy, ile trzeba. (Zapłacimy, choć swego czasu nie było paru groszy, by kupić na dom seniora obiekt po DPS na Hallera). Jestem ciekaw, kto za tę rozrzutność odpowie i czy w ogóle ktoś odpowie? Burmistrz i jego załoga z wydziału inwestycji powinni się już dzisiaj bić w piersi tak, by się echo poniosło po całej kotlinie. I modlić się gorąco, by stropy i ewentualne cofnięcie dotacji były ostatnim dodatkowym rachunkiem za CK.

----------------------------------
Janusz Chodasewicz

Czytaj również

#reklama
Repertuar teatralny - luty 2018 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Domowa uprawa konopi
Lubawscy policjanci w jednym z domów na terenie gminy Lubawki ujawnili uprawę konopi indyjskich oraz środki odurzające w postaci marihuany.
#AKTUALNOŚCI
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 2-4 lutego)
Jakie atrakcje czekają na nas w nadchodzący weekend?
#KULTURA
0
Na co do kina? (2-8 lutego)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach.
#KULTURA
0

Komentarze

Kamiennogórzanin
2018-03-07 21:28
Po co nam to CK skoro i tak nikt nigdy tu Tommy Rulez nie zaprosił i jak narazie się na to nie zapowiada...
Rober
2018-02-13 08:13
Wysłuchałem pana Burmistrza na sesji i poszedłem z kumplem zobaczyć.
Budowlanką zajmujemy się od lat.Panie Burmistrzu cała budowa jest pusto i głucho kręci się jeden pracownik.Jak widać nadal trwają prace rozbiórkowe do końca roku nie ma szans ukonczyć tej inwestycji.Szok
Ktoś tam sprawdza zakres prac ? Jakiś budowlaniec? Czy urzędnik.
Do Poety
2018-02-02 20:35
Tekst wierszyka na miarę przewodniczącego rady :-))
Poeta
2018-02-02 13:31
Uff... Za stropy 2 miliony ?
Do Burmistrza ślę ukłony,
Tylko wstanę, bom coś jadł.
Kamień już mi z serca spadł...
Tak się bałem, że te koszta to porażka,
A to lajcik - 2 miliony - jak igraszka...
Obywatel
2018-02-02 13:15
Czyli o remontach ulic np. Nadrzecznej,Zielonej, Jedwabnej czy Towarowej można zapomnieć...Zresztą nikt nigdy o tych ulicach nie pamiętał...

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama