DO GÓRY
#reklama

Sprawdź dowód


     
    Udostępnij

Czytelnikom radzimy sprawdzić, czy mają ważny dowód osobisty. W ubiegłym roku ponad 4 milionom Polaków zakończył się okres ważności tego dokumentu. Tylko w ciągu najbliższych 120 dni dowód będzie musiało wymienić prawie 600 mieszkańców Kamiennej Góry.

Według danych przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tylko na Dolnym Śląsku do końca 2017 roku dokument tożsamości powinno było wymienić 65 tysięcy osób. W pierwszym kwartale tego roku dowód skończy się aż 68 tysiącom Dolnoślązaków. W ciągu najbliższych 120 dni aż 592 mieszkańców naszego miasta musi wymienić swój dokument na nowy.
Jest to związane z tzw. „górką dowodową”, która miała miejsce w 2007 r., kiedy upływał termin ważności starych książeczkowych dowodów osobistych i trzeba było wymienić je na nowe plastikowe karty. Po 10 latach czas uaktualnić te dokumenty.


Więcej w bieżącym wydaniu RTI
Red.

Czytaj również

#reklama
Targ na bis
Kamienna Góra ogłosiła kolejny przetarg na przebudowę miejskiego targowiska. Poprzednia procedura zakończyła się unieważnieniem postępowania.
#AKTUALNOŚCI
0
Gospodarze postrzelali
W sobotę w Wałbrzychu miejscowy Górnik podejmował w spotkaniu kontrolnym Olimpię Kamienna Góra. Gospodarze spokojnie wypunktowali nasz zespół 5:0 (1:0).
#SPORT
1
Sparing dla Victorii (galeria)
W niedzielę drugi swój mecz kontrolny rozegrali zawodnicy Victorii Czadrów. Ich przeciwnikiem był Skalnik czarny Bór. Garstka kibiców zobaczyła aż 7 goli. Miejscowi wygrali 5:2 (1:0).
#SPORT
3
Kolejny nietrzeźwy
Mimo policyjnych apeli i konsekwencji, z jakimi muszą się liczyć nietrzeźwi kierowcy, wciąż zdarzają się osoby, które ignorują przepisy. Prawo jazdy stracił w niedzielę kierowca zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama