DO GÓRY
#reklama

Remiza jak z horroru...


     
    Udostępnij

Druhowie z Pisarzowic zrobili „halloweenowe” porządki w ich remizie. Nie tylko o datę chodzi, ale i wygląd obiektu. Strażacy chcą go wyremontować. Szukają sponsorów.

W poniedziałek 30 października druhowie z OSP Pisarzowice spotkali się w remizie w celu przeprowadzenia niezbędnych zmian w skrzynkach na sprzęt. W ruch poszła szlifierka, wkrętaki, wiertarki, a także topory i siekiery. Właśnie wtedy naszły ich „halloweenowe” skojarzenia. Trochę w tym dowcipu, a trochę goryczy. Przy okazji prac przy samochodzie uznali za stosowne przeprowadzenie remontu remizy.
– Na dziś nadaje się na plan filmów grozy – mówi Piotr Jaksoń z OSP. – Niestety na remont potrzebne są finanse.
Ochotnicy szukają firmy lub sponsora, którzy zdecydują się na wsparcie ich działalności.
Z OSP można skontaktować się za pośrednictwem strony strazpisarzowice.pl oraz Facebooka organizacji.
Red. wsp.

Czytaj również

#reklama
Za biedni, by coś zrobić
Włos się na głowie jeży, kiedy analizuje się, co w ostatnich latach w sprawie rujnującego się zamku w Kamiennej Górze zrobił ratusz i wrocławska fundacja. Organizacja, która miała w ciągu kilku lat odbudować zamek, nie stosuje się od miesięcy do nakazów konserwatora zabytków. Nawet groźba wysokich mandatów nie pomogła. – Niewykonanie naszych nakazów fundacja usprawiedliwia brakiem funduszy – wyjaśnia Katarzyna Chojnacka, inspektor w jeleniogórskiej delegaturze WUOZ.
#AKTUALNOŚCI
4
Co boli sołtysów?
Podczas ostatniej sesji rady gminy, jaka odbyła się w czwartek 26 października, sołtysi naszych wsi mieli okazję przedstawić radnym największe uciążliwości trapiące ich sołectwa. Większość szefów wsi nie zgłaszała poważnych zastrzeżeń. Jedynie Józef Szołdrowski (na zdjęciu), sołtys z Sędzisławia, wprost powiedział, że współpraca z gminą układa mu się beznadziejnie, a wieś jego zdaniem traktowana jest najgorzej.
#AKTUALNOŚCI
0
Dyktat przewodniczącego
Podczas sesji rady miasta, jaka odbyła się 25 października, falę emocji wywołała sprawa tytułów honorowych obywateli miasta. Choć dyskusja o tym miała odbyć się w kuluarach już po posiedzeniu, ostatecznie zaistniała na sesji. Rajcy byli oburzeni, że przewodniczący zdecydował za nich. Zapowiedzieli bojkot nadzwyczajnych obrad, podczas których zostać mają wyróżnieni dwaj mieszkańcy miasta. Wciąż niewykluczony jest także wniosek o odwołanie z funkcji Henryka Różańskiego (na zdjęciu).
#AKTUALNOŚCI
5
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

OSP Pisarzowice
2017-10-31 12:47
Zapraszamy na naszą stronę, gdzie można zapoznać się z naszą działalnością:
http://strazpisarzowice.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama