DO GÓRY
#reklama

Ratują kaplicę


     
    Udostępnij

Fundacja Anna w Gostkowie, o której już pisaliśmy na naszych łamach, poszukuje wsparcia w swojej walce o ocalenie starej nekropolii.

O akcji społeczników pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Od tamtej pory udało im się uporządkować teren cmentarza przy kościele ewangelickim w Gostkowie. Zrujnowana od 70 lat nekropolia powoli odzyskuje blask. Niedawno odbyło się podsumowanie akcji „Ocalić od zapomnienia”, na którą organizacja pozyskała środki zewnętrzne. Poważnym wyzwaniem dla fundacji jest wyremontowanie grobowca, który jest okazałą budowlą. Potrzeba okryć go dachem. Fundacja na jego rewitalizację zbiera fundusze m.in. za pośrednictwem platformy
crowdfundingowej pomagam.pl.

Projekt „Ocalić kaplicę” można wesprzeć tutaj:
https://pomagam.pl/j7idwazf

Z działalnością fundacji można zaznajomić się na fanpage na Facebooku: @FundacjaAnna
Red./ Foto: Fundacja Anna

Czytaj również

#reklama
Za biedni, by coś zrobić
Włos się na głowie jeży, kiedy analizuje się, co w ostatnich latach w sprawie rujnującego się zamku w Kamiennej Górze zrobił ratusz i wrocławska fundacja. Organizacja, która miała w ciągu kilku lat odbudować zamek, nie stosuje się od miesięcy do nakazów konserwatora zabytków. Nawet groźba wysokich mandatów nie pomogła. – Niewykonanie naszych nakazów fundacja usprawiedliwia brakiem funduszy – wyjaśnia Katarzyna Chojnacka, inspektor w jeleniogórskiej delegaturze WUOZ.
#AKTUALNOŚCI
4
Co boli sołtysów?
Podczas ostatniej sesji rady gminy, jaka odbyła się w czwartek 26 października, sołtysi naszych wsi mieli okazję przedstawić radnym największe uciążliwości trapiące ich sołectwa. Większość szefów wsi nie zgłaszała poważnych zastrzeżeń. Jedynie Józef Szołdrowski (na zdjęciu), sołtys z Sędzisławia, wprost powiedział, że współpraca z gminą układa mu się beznadziejnie, a wieś jego zdaniem traktowana jest najgorzej.
#AKTUALNOŚCI
1
Gościnnie Kazio Sponge Show
W najbliższą niedzielę 5 listopada o godz. 12:30 wałbrzyski Teatr Lalek zaprasza na wyjątkowy spektakl KAZIO SPONGE SHOW.
#KULTURA
0
Najdroższy
Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zaprasza na spektakle i promocję.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama