DO GÓRY

Rajdowe nowości


     
    Udostępnij

Przed miłośnikami turystyki i krajoznawstwa miesiące atrakcji.

PTTK Ziemi Kamiennogórskiej przedstawiło już ofertę cyklu rajdu Poznajemy Góry. Od marca do października odbędzie się 17 zróżnicowanych wypraw. Towarzystwo utrzymało znaną i lubianą konwencję, modyfikując ją o kilka nowinek.
– Chcemy zachęcić do uczestnictwa w naszych wyprawach, wprowadzając nowe szlaki oraz atrakcje – podkreśla Krzysztof Lisowski, wiceprezes kamiennogórskiego oddziału PTTK.
Już ruszyły zapisy na niektóre wycieczki. Chociażby na majówkę, bo ta będzie aż 5 dniowa! Uczestnicy pojadą w Beskid Śląski i Żywiecki. Ważne są jednak nie tylko kwestie finansowe. Zmienia się nieco merytoryka wypraw. Widać to już na pierwszy rzut oka – rajdy mają swoje indywidualne tytuły. Ale nazwa to nie wszystko.
– Kładziemy nacisk na walory krajoznawcze – mówi Krzysztof Lisowski.
PTTK chce prowadzić turystów nie tylko w miejsca zachwycające urokiem naturalnym czy urbanistycznym, ale też związanych z historią oraz tożsamością mieszkańców Dolnego Śląska. Stąd chociażby szlak zamków Piastowskich, szlak Hochbergów, odkrywanie tajemnic Gór Sowich czy wyprawa do kompleksu w Mużakowie, który znajduje się na liście UNESCO. W wybranych rajdach mają uczestniczyć ciekawi goście, którzy opowiedzą piechurom rozmaite historie. Wśród celów wycieczek są zupełnie nowe atrakcje (jak wieża na Borowej), ale też znane i lubiane miejsca, czasem w zupełnie nowej odsłonie. Na przykład do ogrodu botanicznego w Wojsławicach turyści pojadą nie w maju na różaneczniki, ale w lipcu na równie spektakularne liliowce.

Więcej w RTI!
red. foto: PTTK

Czytaj również

#reklama
Baszta w Ciechanowicach
Kolejna atrakcja turystyczna.
#AKTUALNOŚCI
0
Co sądzisz o przyjeździe prezydenta Andrzeja Dudy do Kamiennej Góry? (sonda)
Temat przyjazdu głowy państwa wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Co mieszkańcy miasta i regionu sądzą o planowanej na 12 marca niecodziennej wizycie w Kamiennej Górze?
#RÓŻNE
8
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 2-4 marca)
Weekendowe atrakcje:
#KULTURA
0
Na co do kina? (2-8 marca)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama