DO GÓRY

Ptaki zatrzymały remont


     
    Udostępnij

Rozpoczęte niedawno prace remontowe w lubawskim ratuszu prawdopodobnie zakończą się później, niż przewiduje umowa. Powodem są ptaki, które mają gniazda na poddaszu.

Prace na dachu zostały wstrzymane czasowo przez ornitologa – mówi kierownik wydziału inwestycji w ratuszu Alfred Michno. Ptasi specjalista odkrył w budynku wiele gniazd. Ze względu na okres lęgowy nie można ich przenieść.
Konsorcjum firm z Wałbrzycha wykonuje jednak inne prace. W ramach umowy, która miała być zakończona do 25 września, remontuje posadzki, wymienia okna. Ma też wzmocnić więźbę dachową i wymienić pokrycie. Całość ma kosztować ponad milion złotych.
Nie bez problemów przebiegają inne ważne prace – zagospodarowanie okolic Bukówki. Powstają tam dwa budynki socjalne (w Miszkowicach i Paprotkach) oraz parking w Miszkowicach. Remontowana ma być droga do niego prowadząca. Wcześniej jednak trzeba ustalić granice, bo w niektórych miejscach przez lata się zatarły. Tzw. okazanie granic ma nastąpić w najbliższych dniach. Ta mała przeszkoda nie powinna wpłynąć na termin zakończenia prac.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Najpierw wilki, teraz niedźwiedź?
Po pół roku wraca sprawa największego drapieżnika w naszych lasach! Znów pojawiły się – jak na razie niepotwierdzone przez przyrodników – doniesienia o niedźwiedziu w Sudetach. Jeżeli okażą się prawdziwe, oznaczać to będzie powrót misiów po około 200 latach.
#AKTUALNOŚCI
0
Wakacje na pływalni
Od 2 lipca po postoju technologicznym zostanie otwarta kryta pływalnia w Kamiennej Górze.
#RÓŻNE
0
Większość za wieżą
Zakończyła się sonda urzędu miasta w Kamiennej Górze w sprawie planów budowy masztu telekomunikacyjnego z funkcją wieży widokowej. Większość głosujących opowiedziała się za zgodą na inwestycję. Niemniej, ponad 1/4 ankietowanych wyraziła swój sprzeciw w związku z obawami o zdrowie.
#AKTUALNOŚCI
2
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 26/2018 (915)?
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama