DO GÓRY
#reklama

Pozostali w pamięci


     
    Udostępnij

Dziś, w czwartek 2 listopada, świętujemy dzień zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Z tej okazji wspominamy na naszych łamach tradycyjnie sylwetki osób, które w ciągu ostatnich miesięcy odeszły.

Ostatnie miesiące 2016 roku oraz rok 2017 to czas, kiedy pożegnaliśmy kilka znanych i zasłużonych osób związanych z Ziemią Kamiennogórską.
Tuż po ubiegłorocznym święcie zmarłych odszedł doktor Marek Kruczek. Lekarz znany był z pracy w kamiennogórskim szpitalu. Był ordynatorem oddziału chirurgii oraz dyrektorem ds. lecznictwa. W pamięci pacjentów zapisał się jako wspaniały specjalista i sympatyczny człowiek. Zmarł w wieku 66 lat.
Na początku grudnia mieszkańców regionu zaskoczyła śmierć Andrzeja Lubienieckiego. Radny i animator kultury z gminy Lubawka miał 44 lata. Odszedł pozostawiając pogrążonych w żałobie przyjaciół i współpracowników oraz całą lokalną społeczność, która bardzo go lubiła. Znany społecznik był ceniony nie tylko jako propagator regionu, konferansjer, fotograf, ale też jako ambitny kierownik zespołu ludowego Zgoda.
W 2017 roku ze smutkiem pożegnaliśmy też dwóch zasłużonych mieszkańców innych części kraju, którzy w szczególny sposób związani byli z Kamienną Górą.
Pod koniec kwietnia zmarł Janusz Karpiński. Miał 96 lat. Był ocalałym więźniem hitlerowskiego obozu zagłady w przedwojennym Landeshut. Zasłużony działacz patriotyczny był autorem wspomnień z dramatycznych czasów, które przyszło mu przeżyć w naszym mieście. Później wielokrotnie gościł również w Kamiennej Górze. Został pochowany przy honorowej asyście wojska i harcerzy w Węglińcu.
Z najbardziej złowieszczym miejscem w mieście związany był też Jerzy Nalichowski. Działacz opozycyjny i późniejszy wojewoda jeleniogórski był w stanie wojennym internowany w ośrodku odosobnienia w Kamiennej Górze, który władze komunistyczne zorganizowały na terenie dawnego obozu Gross-Rosen. Nalichowski związany był szczególnie z Kotliną Jeleniogórską i Kowarami. Odszedł w wieku 73 lat.
RG

Czytaj również

#reklama
Za biedni, by coś zrobić
Włos się na głowie jeży, kiedy analizuje się, co w ostatnich latach w sprawie rujnującego się zamku w Kamiennej Górze zrobił ratusz i wrocławska fundacja. Organizacja, która miała w ciągu kilku lat odbudować zamek, nie stosuje się od miesięcy do nakazów konserwatora zabytków. Nawet groźba wysokich mandatów nie pomogła. – Niewykonanie naszych nakazów fundacja usprawiedliwia brakiem funduszy – wyjaśnia Katarzyna Chojnacka, inspektor w jeleniogórskiej delegaturze WUOZ.
#AKTUALNOŚCI
4
Co boli sołtysów?
Podczas ostatniej sesji rady gminy, jaka odbyła się w czwartek 26 października, sołtysi naszych wsi mieli okazję przedstawić radnym największe uciążliwości trapiące ich sołectwa. Większość szefów wsi nie zgłaszała poważnych zastrzeżeń. Jedynie Józef Szołdrowski (na zdjęciu), sołtys z Sędzisławia, wprost powiedział, że współpraca z gminą układa mu się beznadziejnie, a wieś jego zdaniem traktowana jest najgorzej.
#AKTUALNOŚCI
1
Gościnnie Kazio Sponge Show
W najbliższą niedzielę 5 listopada o godz. 12:30 wałbrzyski Teatr Lalek zaprasza na wyjątkowy spektakl KAZIO SPONGE SHOW.
#KULTURA
0
Najdroższy
Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zaprasza na spektakle i promocję.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama