DO GÓRY

Poniżej średniej


     
    Udostępnij

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki testu gimnazjalnego. Jak wypadli uczniowie w regionie?

Są już znane wstępne wyniki przedostatniego testu gimnazjalnego. W powiecie kamiennogórskim zdawało go 387 uczniów. Na część humanistyczną i matematyczno-przyrodniczą przypadały 4 sprawdziany: z języka polskiego, historii i WOS, matematyki przedmiotów przyrodniczych. Dodatkowo uczniowie kończący gimnazja musieli też wybrać język obcy (niemiecki i angielski na dwóch poziomach). Średni wynik w procentach z egzaminu z języka ojczystego to dla powiatu kamiennogórskiego 66,4 przy 67,2 proc. w województwie. Historia z WOS wypadła na poziomie 55,2 przy 57,9 proc. w województwie. Dla matematyki średni wynik to 47,2 przy 50,6 proc. średniej wojewódzkiej. Przyrodę gimnazjaliści z powiatu kamiennogórskiego napisali na 51,7 przy 55,1 proc. średniej wojewódzkiej. Język angielski podstawowy wypał na poziomie 61,9 przy 68,7 proc. średniej wojewódzkiej. Ten sam język na poziomie rozszerzonym dał wynik 49,2 przy 53,2 proc. średniej wojewódzkiej. Powyżej przeciętnej poszedł uczniom sprawdzian z niemieckiego podstawowego: 58,3 przy 52,5 proc. w skali województwa. Natomiast rozszerzony gimnazjaliści z powiatu napisali na 33,4 przy 36,6 proc. średniej wojewódzkiej.
W przypadku większości testów gimnazjaliści z powiatu kamiennogórskiego wypadli i tak lepiej niż ich rówieśnicy z powiatów ościennych (wałbrzyskiego, jeleniogórskiego oraz jaworskiego), gdzie wyniki były – poza paroma wyjątkami - o kilka do nawet kilkunastu procent słabsze.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Umowa na wieżę podpisana
W szczawieńskim Teatrze Zdrojowym we wtorek 26 czerwca podpisana została umowa na budowę wieży widokowej na Trójgarbie.
#AKTUALNOŚCI
0
Zamek na rysunkach
Miłośnicy talentu Tadeusza Suskiego powinni zajrzeć do Kawiarni Galerii Lotos w Kamiennej Górze. Są tam nowe rysunki artysty. Przedstawiają jeden z jego ulubionych tematów – zamek Grodźctwo.
#KULTURA
1
Rozkopane centrum
Trwa remont w obrębie starego miasta w Kamiennej Górze. To już trzecia odsłona prac wokół rynku. W ramach zadania przebudowana zostaną jezdnie i chodniki w obrębie ulic: Stefana Żeromskiego, Słowiańskiej, Żytniej i Łącznej w Kamiennej Górze. Prace zakończyły się już na ulicy Wąskiej.
#AKTUALNOŚCI
1
Piknik po sąsiedzku
Nadleśnictwa Kamienna Góra i Wałbrzych wraz z partnerskimi organizacjami zapraszają na III Rodzinny Piknik Edukacyjny „Dzikowiec z leśnikami”.
#RÓŻNE
0

Komentarze

TMP
2018-06-27 17:30
Jaki z tego wniosek? Być może poziom nauczania jest poniżej średniej wojewódzkiej. Czy urzędnicy i dyrektorzy szkół przyglądają się pracy nauczycieli i weryfikują ich umiejętności? Może też absencja nauczycieli jest na tyle duża, że nie nadążają z programem i przez to uczniowie mają braki?
Z całą pewnością niektórzy nauczyciele języka angielskiego nie potrafią uczyć, nie obrażając tych niewielu, którzy to potrafią

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama