DO GÓRY
#reklama

Orszak z królami


     
    Udostępnij

W sobotę 6 stycznia w dzień Epifanii odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. W tym roku oficjalnie do wydarzenia włączy się 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Największe uliczne jasełka obędą się również w naszej okolicy.

Święto odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Dodatkowo najbliższy orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym. Zarówno samo wydarzenie, jak i śpiewnik mają swoją wersję dla amatorów nowinek technologicznych ze świata Androida. Można sobie na swój telefon i tablet zainstalować aplikacje, które ułatwią uczestnictwo w orszaku.
W naszej najbliższej okolicy wędrówka i modlitwa z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem odbędzie się w Lubawce, Chełmsku Śląskim, Przedwojowie (tam wyjątkowo o godz. 15.00 a nie 12.00. Uwaga orszak został ODWOŁANY), Sokołowsku, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Więcej informacji na temat tych ulicznych jasełek na stronie orszak.org.
Przypominamy, że od 2011 roku 6 stycznia jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy.
RG/ foto: FB/Przedwojów

Czytaj również

#reklama
Dobrze, że jesteś
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na pierwszy spektakl w nowym roku.
#KULTURA
0
Molier z muzyką na żywo
Teatr Dramatyczny Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na klasyczną kostiumową komedię Moliera.
#KULTURA
0
Były ostrzeżenia przed wiatrem, zaatakował śnieg
Znów problemy z zimą.
#AKTUALNOŚCI
0
Pamiętali o kapitanie
We wtorek 2 stycznia nad mogiłą kapitana Józefa Sierocińskiego spotkali się mieszkańcy Kamiennej Góry. W tym dniu przypadała 63. rocznica śmierci adiutanta generała Józefa Hallera, który ostatnie lata swego życia spędził w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama