DO GÓRY
#reklama

Orszak w Witkowie


     
    Udostępnij

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych i dzieci. Młodzi wierni byli przebrani w piękne stroje królewskie.

Msza rozpoczęła się uroczystą procesją do kościoła. Dzieci i młodzież, z pomocą katechetki Barbary Gryki oraz rodziców, stworzyli wielki Orszak Królewski. Po wejściu do kościoła ksiądz proboszcz Janusz Ospa przywitał uczestników i wręczył wszystkim dzieciom obrazki w kształcie dłoni. Na eucharystię przybyło liczne grono młodzieży, dzieci, rodziców oraz parafian z Witkowa. Po uroczystości ksiądz proboszcz zwołał trzyosobową komisję, której głównym celem miało być wybranie 10 najlepszych strojów. Po dokonaniu werdyktu ks. Janusz wręczył dzieciom nagrody w postaci książek. Uczestnicy pozowali też do zdjęcia pamiątkowego.
Dodatkowo podczas mszy świętej w Witkowie można było również złożyć paczki, które zostaną przekazane dla dzieci ze szkół na Ukrainie.
Wsp. Daniel Miller/ foto: Jarosław Respondek

Czytaj również

#reklama
Dzielnicowy z Marciszowa w finale
Zakończył się I etap pierwszego dolnośląskiego plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego. W plebiscycie udział wzięło blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa. Do finału przeszedł mł. asp. Paweł Walczak z posterunku w Marciszowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Demontaż czy kradzież?
Wpis na Facebooku zaalarmował miłośników kolei. Co się dzieje przy lubawskim dworcu?
#AKTUALNOŚCI
0
Zagra Orkiestra
W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce odbędzie się kwesta na rzecz WOŚP, która zbiera pieniądze na wyrównanie szans noworodków. Ciekawy program przygotowały ośrodku kultury m.in. w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Lubawka, Czarnym Borze, Gorcach. Są też interesujące aukcje z Gór Sowich.
#RÓŻNE
0
Podróż z teatrem
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na spektakl „Afroazja”.
#KULTURA
0

Komentarze

Karola
2018-01-09 22:43
Za pomocą katechetki- poprawna polszczyzna się kłania

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama