DO GÓRY

Odeszli od nas


     
    Udostępnij

W nastroju Wszystkich Świętych i Zaduszek wspominamy tych, którzy w tym roku opuścili nas na zawsze. Znani i lubiani kamiennogórzanie oraz mieszkańcy regionu pozostaną w naszej pamięci.

Działacz sportowy
24 kwietnia zmarł w Jeleniej Górze Bolesław Pruś – długoletni i zasłużony działacz, kierownik zespołów piłkarskich. Związany był z klubami Dofamy i Olimpii. Mieszkańcy Kamiennej Góry znali go też jako taksówkarza. Pogrzeb odbył się w Maciejowej.

Trener i nauczyciel
Kolejną smutną wiadomością dla miłośników sportu była śmierć Edwarda Szarkowskiego. Był on piłkarzem Włókniarza i Sudetów oraz trenerem Olimpii Kamienna Góra po fuzji Dofamy i Sudetów. Był nauczycielem wychowania fizycznego, pracował również na rzecz sportu w administracji. Zmarł w Brzegu i tam odbyło się jego pożegnanie.

Lubiany sportowiec
Sylwester Skrobich dedykował swoje życie piłce nożnej i propagowaniu sportu wśród kamiennogórskiej młodzieży. Zmarł 19 lipca w Kamiennej Górze i tu został pochowany. Karierę zaczynał w klubie Włókniarz. Prowadził kluby Sudety, Dofama i Pagaz Krzeszów.

Kochał turystykę
Na początku października odszedł Stanisław Król, mieszkaniec Witkowa. Był związany z oddziałem PTTK Ziemi Kamiennogórskiej. Przez ponad pół wieku angażował się w pracę tej organizacji i promowanie turystyki. Posiadał liczne uprawnienia przewodnickie oraz odznaczenia nadawane przez PTTK. Działał też w witkowskim Klubie Seniora.

Znany społecznik
W październiku kamiennogórzanie pożegnali Józefa Krzyżaka. Odszedł w wieku 80 lat. Był znany jako szef kamiennogórskiego oddziału PCK. Ale angażował się też w inne dziedziny. Był wieloletnim skarbnikiem koła PZW „Len”, a także aktywnym członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego. Jego praca społeczna była dostrzegana, czego dowodem są odznaczenia.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Nielegalny parking?
Wpadka samorządu może być powodem problemów.
#AKTUALNOŚCI
3
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz?
#AKTUALNOŚCI
0
Czas, kiedy groza może bawić
Czarny Kluge, widmo ze szpitala, duch z Kamodeksu i alchemik z Jaczkowa.
#RÓŻNE
2
Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę w Książu
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Zamek Książ zapraszają 11 listopada o godz. 12.30 do Sali Balowej Zamku Książ na niezwykłe widowisko teatralne pt. „BOLKO ŚWIDNICKI: MAŁY-WIELKI KSIĄŻĘ” w reż. Agi Błaszczak.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama