DO GÓRY
#reklama

O szpitalu powiatowym z władzami miejskimi


     
    Udostępnij

Przedstawiciele zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze spotkali się w środę 7 lutego z burmistrzem oraz miejskimi radnymi. Tematem spotkania była kondycja szpitala oraz najpilniejsze potrzeby zakupowe kamiennogórskiej placówki.

O sytuacji szpitala mówili prezes zarządu Barbara Kosak oraz dyrektor ds. lecznictwa dr Artur Trzaskoma. W spotkaniu uczestniczył też starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, reprezentujący właściciela placówki (powiat kamiennogórski jest jedynym właścicielem Powiatowego Centrum Zdrowia).
– Radni miejscy chcieli się przede wszystkim dowiedzieć, na co przeznaczone zostanie 200 tys. złotych, które kamiennogórski samorząd przeznaczył dla szpitala w roku 2018 – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
Interesowały ich też najpilniejsze potrzeby w zakresie wyposażenia medycznego. Te są niemałe. W dodatku potrzeby znacznie przekraczają możliwości finansowe placówki i organu prowadzącego, czyli powiatu. Stąd ubiegłoroczny apel szpitala do samorządowców w regionie (pisaliśmy o tym w listopadzie).
– Burmistrz zaproponował, aby przez najbliższe lata, w projekcie każdego następnego budżetu zabezpieczać środki z przeznaczeniem na zakup sprzętu przez kamiennogórski szpital – zaznacza rzecznik UM Kamienna Góra. – Mimo, że właścicielem placówki jest powiat, to korzystają z niej głównie mieszkańcy miasta.
red. wsp. UM Kamienna Góra (foto: PCZ - archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Barok, czekolada i apteka
Czy to możliwe, że Kamienna Góra ma zapomniany dziejowy wkład w dziedzinie upowszechniania czekolady w Europie? Specjalne w tłusty czwartek uchylamy rąbka tajemnicy naszych najnowszych ustaleń!
#RÓŻNE
0
Memoriał przesunięty
Kolejna zimowa impreza w regionie zmienia datę. Tym razem na przesunięcie terminu zdecydowali się organizatorzy Memoriału Bodzka.
#SPORT
0
Muzyka pełna uczuć (galeria)
Niezwykły wieczór zapewniła kamiennogórzanom kanadyjska piosenkarka Christina Martin. Wspólnie ze swoim życiowym i artystycznym partnerem dała ponad godzinny koncert w sali witrażowej ratusza.
#KULTURA
0
Rada się skurczy
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wydał zarządzenie, w którym ustalił liczbę radnych sejmiku, radnych rad powiatów i rad gmin. Ważna decyzja u progu nowych wyborów samorządowych zapadła w sprawie kamiennogórskiej rady.
#AKTUALNOŚCI
4

Komentarze

Arek
2018-02-09 10:58
Poprawcie nazwisko Starosty, bo aż kłuje ten błąd w oczy
Sylwia 2W
2018-02-09 08:38
To Owsiak już nic nie pomaga ?
Co za niewdzięcznik.
A tak się tu starają napełnić mu słoik.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama