DO GÓRY

Nowości przy dworcu


     
    Udostępnij

Po ławkach na kamiennogórskim dworcu kolejowym pojawiły się kolejne elementy infrastruktury dla podróżnych.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o montażu ławek pod wiatą kamiennogórskiego dworca. Choć pociągi pasażerskie nie jeżdżą na stałe przez miasto, a te sezonowe pojawią się zgodnie z planem dopiero w maju, koleje postanowiły zadbać o wygody przyszłych podróżnych. Niedawno zamontowane zostały kolejne elementy. To duża tablica informacyjna oraz tabliczki z numerami peronów. Jest już również kubeł na śmieci. Nie tylko kamiennogórski dworzec się zmienia. Remonty platform przy peronach i stacjach na trasie Wałbrzych – Jelenia Góra to od jakiegoś czasu rozmaite nowości na przystankach choćby w Ciechanowicach, Marciszowie, Sędzisławiu czy Boguszowie-Gorcach. Na stacji Zachód w tej ostatniej miejscowości stanęła choćby cała wiata z ławkami, chroniąca podróżnych przed deszczem. Dla wielu osób z naszej okolicy jest to stacja przesiadkowa w kierunku Jeleniej Góry i Wrocławia.
RG

Czytaj również

#reklama
Uciekał po kolizji
Wczoraj (7 stycznia) w Boguszowie-Gorcach doszło do stłuczki. Mitsubishi na kamiennogórskich tablicach rejestracyjnych uderzył w chevroleta należącego do mieszkańca Czarnego Boru. Po zdarzeniu kamiennogórzanin nie zatrzymał się i odjechał. W pościg za nim ruszyli poszkodowany czarnoborzanin, a także policja.
#AKTUALNOŚCI
2
Piernikowy zamek (galeria)
Nasi lokalni producenci i twórcy pokazali się na III Spotkaniu Piernikarskim w Pałacu Kamieniec pod Kłodzkiem. Impreza zgromadziła w niedzielę 7 stycznia osoby zainteresowane wiekową tradycją piernikarstwa. W konkursie na najładniejszy domek z piernika 2. miejsce zajęła mieszkanka powiatu kamiennogórskiego.
#AKTUALNOŚCI
0
Zimowe Rudawy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 20 stycznia.
#RÓŻNE
0
Koncert sygnalistów myśliwskich
W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze w sobotę 6 stycznia wystąpił Sudecki Chór Rogów Myśliwskich. Tworzą go połączone zespoły Odgłosy Kniei z Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ oraz Durlakowe Rogi KŁ Leśnik w Jarkowicach z Okręgu Jeleniogórskiego.
#KULTURA
0

Komentarze

Czytelnik
2018-01-09 11:05
W sezonie pociągi pasażerskie kursują.
bb
2018-01-08 17:14
I po co jak tam pociągi nie kursują?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama