DO GÓRY
#reklama

Nowa tablica


     
    Udostępnij

Przy ul. Nadrzecznej w Kamiennej Górze stanęła już nowa tablica informująca o miejscu pamięci – terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, którego filia działała w Kamiennej Górze.

Tablica zastąpiła swoją poprzedniczkę. Banner był już wysłużony i od kilku lat w zasadzie całkowicie wyblakły. Alarmowali o tym regionaliści z miasta. Urząd od co najmniej 2 lat obiecywał nową. Przeciągały się jednak - jak wyjaśniali przedstawiciele magistratu - prace związane ze zdobyciem merytorycznego tekstu oraz ilustracji, a także tłumaczeń. Pod koniec ubiegłego roku rzecznik miasta obiecywał na naszych łamach, że nowa tablica wróci wkrótce. Tak się stało. Nowa przypomina swoją poprzedniczkę. Wyglądem nawiązuje do obozowej architektury – zwieńczona jest drutem kolczastym. Również mamy na niej informację w 4 językach w tym po polsku. Wyróżnia się za to użyciem czarnych barw.
red.

Czytaj również

#reklama
Weekend z Szaniawskim
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na spektakle.
#KULTURA
0
Zbliża się majówka z Arado
Od 28 kwietnia do 1 maja blisko setka rekonstruktorów z Polski, Czech i Niemiec wcieli się w żołnierzy polskich, radzieckich i niemieckich by przypomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce w regionie w schyłkowym okresie II wojny światowej. – Kamienna Góra będzie centrum wydarzeń tegorocznej edycji Rajdu. To właśnie stąd kolumna zabytkowych pojazdów ruszać będzie każdego dnia na historyczne wyprawy po okolicy – mówi Jarosław Bona z Arado Fabryki Historii, która jest głównym organizatorem przedsięwzięcia.
#AKTUALNOŚCI
0
Remis z wiceliderem (galeria)
W niedzielę po południu piłkarze Orła Lubawka sprowadzili na ziemię wicelidera wałbrzyskiej klasy O - Kryształ Stronie Śląskie, remisując 1:1. Gola dla gości zdobył Marcin Poświstajło. Honorowe trafienie dające remis wypracował Jacek Adamowicz.
#SPORT
0
Trzy ciosy w końcówce (galeria)
W Czadrowie miejscowa Victoria podejmowała w potyczce ligowej – Amfibolit Leszczyniec. Piorunująca była końcówka boju, której miejscowi zadali trzy ciosy. Po 90 minutach było 4:1.
#SPORT
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama