DO GÓRY

Niezwykli naukowcy z Sudetów


     
    Udostępnij

Niezwykli naukowcy z Sudetów

W październiku odbyły się inauguracje roku akademickiego zarówno na uniwersytetach powszechnych i w innych szkołach wyższych, jak i na uniwersytecie trzeciego wieku. Warto z tej okazji przypomnieć o sylwetkach wybitnych naukowców z przeszłości, którzy pochodzili z naszego regionu i osiągnęli wybitne sukcesy. Wymienimy trzech, z różnych epok. Łączy ich Leopoldina, dawna akademia, której byli członkami. Kamiennogórski badacz dostąpił tego zaszczytu wspólnie z Einsteinem i Marią Skłodowską-Curie!

Więcej w RTI.
Red. / foto: ilustracyjne (wolne media)

Czytaj również

#reklama
Chodasewicz i Kocemba
Na stronie PKW opublikowane zostały wyniki II tury wyborów.
#AKTUALNOŚCI
11
Pożegnanie z „Kłosem”
Tutaj odbywały się najważniejsze przyjęcia w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
0
Olimpia zawróciła Lotnika (galeria)
Dzisiaj na wysokości zadania stanęli futboliści kamiennogórskiej Olimpii, którzy pokonali 2:0 w meczu ligowym lidera tabeli – Lotnika Jeżów Sudecki. Dwie bramki zdobył Wieczorek, jednak na pochwałę zasłużyła cała drużyna, walcząc bardzo ambitnie o każdą piłkę. Świetnie też w naszej bramce spisywał się Hołda.
#SPORT
1
Hutnik nie przyjechał
Dzisiaj na spotkanie okręgowej ligi juniorów do Kamiennej Góry na bój z miejscową Olimpią nie przyjechali zawodnicy Hutnika Pieńsk. Arbitrzy wyprowadzili na środek gospodarzy, ale po kwadransie odgwizdali walkower.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama