DO GÓRY
#reklama

Niezwykła noc


     
    Udostępnij

Sanktuarium zaprasza na czwartą edycję Krzeszowskiej Nocy Wszystkich Świętych. Uroczystość wypełnią nie tylko liturgiczne elementy. Będzie również gra terenowa.

Jak zaznaczają organizatorzy uroczystości, noc dzieląca 30 października i 1 listopada w wielu kulturach miała i ma wymiar ponadprzeciętny. Dla chrześcijan jest to radosny okres w kalendarzu. Wspomina się świętych, którzy towarzyszą Bogu. Z tej okazji o godz. 15.00 dzieci przebrane za postaci świętych będą się bawić w Sali Rycerskiej w klasztorze sióstr benedyktynek na Balu Wszystkich Świętych. Później będą modlitwy w bazylice. Około godz. 19.00, po zakończonej eucharystii, w uroczystej procesji i przy dźwiękach muzyki organowej do Mauzoleum Piastów zostaną przeniesione relikwie świętych. Wśród nich znajdują się doczesne szczątki apostołów: św. Tomasza, św. Szymona czy św. Judy Tadeusza. Od 19.30 do północy wierni będą mieli okazję do indywidualnej modlitwy. Dodatkowo odbędzie się również gra terenowa dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie to pełen tajemnic spacer po krzeszowskim opactwie.
RG

Czytaj również

#reklama
Kino za Rogiem w Krzeszowie - listopad 2017 r.
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0
Tradycyjne zdobienie (galeria)
Bieżący tydzień w Muzeum Tkactwa minął pod znakiem warsztatów, w których udział wzięli mistrzowie rzemiosła z regionu oraz uczniowie lokalnych szkół. Najmłodsi poznawali podczas zajęć techniki zdobienia tkanin. Od haftu krzyżykowego po druk na tkaninie. To nawiązanie do wiekowych tradycji rzemiosła i przemysłu tekstylnego w naszym regionem.
#KULTURA
0
Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku - listopad 2017 r.
Kino w Sokołowsku zaprasza dorosłych i najmłodszych.
#KULTURA
0
Szansa dla południa (galeria)
Samorządy jednoczą swoje siły w walce o lepszy byt.
#AKTUALNOŚCI
6

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama