DO GÓRY
#reklama

Niedziele bez handlu


     
    Udostępnij

Najbliższa niedziela (11 marca) będzie pierwszą, którą obejmie zakaz handlu, uchwalony przez Sejm. Zakupów nie zrobimy tego dnia w marketach, bo będą one zamknięte. Wiele sieci zdecydowało się jednak wydłużyć godziny pracy sklepów w inne dni tygodnia.

Począwszy od 1 marca do końca 2018 roku handel będzie możliwy tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od 2019 roku zakupy będzie można zrobić już tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a od 2020 roku zakaz obejmie wszystkie niedziele.
Ustawa przewiduje jednak wyjątki. Tak jak dotychczas będą mogły funkcjonować sklepy na dworcach kolejowych, w portach lotniczych, a także m.in. piekarnie, cukiernie czy kwiaciarnie. Zakaz nie będzie również dotyczył np. giełd rolniczych. Dozwolony będzie też handel internetowy. Niezmieniona zostanie nadto zasada, że będzie mógł być otwarty sklep, w którym właściciel stanie w niedzielę za ladą.

Więcej w RTI - już w kioskach!
EK, red. / foto: zdjęcie ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Wielu chętnych
Aż siedem firm chce realizować pierwszą część inwestycji „Łączy nas Bóbr”. Dzięki niej zagospodarowane zostaną brzegi zbiornika Bukówka!
#RÓŻNE
0
Znikają hale
Zostanie kolejna dziura, czy będzie zakład pracy?
#AKTUALNOŚCI
6
Spotkanie z prezydentem
Dzięki zaproszeniu i staraniom starosty już 12 marca prezydent Andrzej Duda odwiedzi powiat kamiennogórski. Spotkanie mieszkańców z głową państwa odbędzie się na kamiennogórskim rynku.
#AKTUALNOŚCI
14
Dwa razy bez prawka
28-latek został przyłapany przez policjantów na jeździe bez ważnych dokumentów. Jeszcze tego samego dnia znów wsiadł „za kółko”...
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Leniwiec
2018-03-10 16:12
To się marketowcy zapłaczą. Gdzie oni będą spędzać niedziele? Toż to dla nich koniec świata.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama