DO GÓRY
#reklama

Nauczyciele się szkolą


     
    Udostępnij

W gminie Kamienna Góra trwa realizacja projektu „E-teacher the Praca Otwartość Wymiana Edukacja Rozwój of polish education”. W projekcie tym bierze udział szesnastu nauczycieli z czterech szkół gminnych.

To pracownicy placówek, którzy brali udział w wymianie międzynarodowej do szkół w Chorwacji (Osnovna škola Spinut) i na Malcie (AClass Academy of English).
Celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez obserwację oraz wymianę doświadczeń z nauczycielami uczącymi w krajach partnerskich. Pomysłodawcami tego projektu są: Monika Gładysz, nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie, oraz Justyna Sowińska, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie, która jest również koordynatorem projektu. Całość finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Ważnym efektem działań jest podniesienie umiejętności językowych i konwersacyjnych w języku obcym, zwiększenie poczucia własnej wartości, pewności siebie, podniesienie umiejętności autoprezentacji. Nauczyciele szkolą też swoje umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania konfliktów. Zadaniem projektu jest też zmiana postawy wobec odmienności kulturowej, językowej, przełamanie stereotypów, zwiększenie szans na nawiązanie międzynarodowych kontaktów, zwiększenie motywacji do dalszego kształcenia się oraz świadomości znaczenia edukacji w życiu.
Po zakończeniu głównych działań twa dzielenie się osiągniętymi rezultatami projektu. Podczas spotkań z rodzicami i uczniami uczestnicy projektu zaprezentowali rodzicom podobieństwa i różnice w szkołach naszych i zagranicznych.
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Narkotyki w domu i pracy
Policjanci 11 maja zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego posiadającego środki odurzające.
#AKTUALNOŚCI
0
Piknik w Ptaszkowie
W sobotę 12 maja w Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbył się piknik rodzinny w ramach FitFestivalu organizowanego w gminie Kamienna Góra.
#AKTUALNOŚCI
0
Motocykle i piknik (galeria)
W Krzeszowie odbył się dziś finał Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej oraz V Pielgrzymka Motocyklistów. Cykl wydarzeń zwieńczył piknik patriotyczny. Patronem tych obchodów był Prezydent RP.
#AKTUALNOŚCI
0
Seniorada na finał (galeria)
W sobotę w Pisarzowicach odbył się finał tegorocznego FitFestivalu gminy Kamienna Góra.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama