DO GÓRY

Na trasie biegu


     
    Udostępnij

W poniedziałek 3 września na kamiennogórskim rynku od godz. 16.30 odbędzie się przywitanie biegaczy Freedom Charity Run. Celem biegu jest uczczenie setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej oraz cele charytatywne, tj. zebranie środków na pomoc dla szkoły dzieci uchodźców syryjskich w Arsal w Libanie, oraz dla Matyldy Klimowicz, dziewczynki, która urodziła się z bardzo poważną wadą kończyny dolnej.

Freedom Charity Run Przebiegną 1049 kilometrów, by 12 września dobiec do mety w Strasburgu. Trasa biegnie przez Leszno, Wrocław, Kamienną Górę, Jicin, Pragę, Pilzno, Norymbergę, Aalen i Kehl. Kamiennogórzanki przygotowały z tej okazji pokaz i naukę salsy, którą poprowadzą członkowie grupy tanecznej "Fraszka", oraz szereg dodatkowych atrakcji.

Biegaczy przywitają również członkowie Kamiennogórskiej Grupy Biegowej, którzy pobiegną ze sztafetą od Czarnego Boru (spotkanie biegaczy w Czernym Borze zaplanowane jest na godz. 16:00) do Kamiennej Góry (na rynku powinni się zjawić około godz. 17:00). Następnego dnia biegacze wystartują o 8:30 z pod kamiennogórskiego ratusza do czeskiego Jicina.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia inicjatywy charytatywnej oraz do udziału w biegu:
3 września od godz. 16:00 z Czernego Boru do Kamiennej Góry oraz 4 września o godz. 8:30 z Kamiennej Góry do przejścia granicznego Niedamirów - Zacler Bobr (szczegółowe informacje dotyczące biegu można uzyskać pod numerem telefonu 790615115).
Wsp.

Czytaj również

#reklama
Od września wyższe renty socjalne
Od 1 września wysokość renty socjalnej wzrośnie o 164,77 zł. W województwie dolnośląskim ZUS z urzędu podwyższy prawie 18 tys. rent. Wypłaci też wyrównania za okres od czerwca do września.
#RÓŻNE
0
Kino za Rogiem w Kowarach - wrzesień 2018 r.
Zapraszamy do miesięcznego repertuaru kina w Kowarach. Seanse dla dzieci i dorosłych.
#KULTURA
0
Muzyczna uczta
W jeleniogórskim Kościele Łaski, który jest bliźniakiem kamiennogórskiego „dużego kościoła” i ma już 300 lat, odbędzie się 21. edycja festiwalu Silesia Sonans. Od 3 do 7 września w świątyni wystąpią artyści prezentujący muzykę od baroku po nowsze brzemienia poważne.
#KULTURA
0
Dyżury radnych (wrzesień 2018)
Radni czekają na mieszkańców.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama