DO GÓRY

Morze kwiatów


     
    Udostępnij

Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Tym razem przewodnicy zabiorą turystów na łagodną wyprawę na Pogórze. Będzie to okazja, by poznać niezwykłe miejsce, pełne kwiatów.

Chodzi o wyjątkowe Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy. Rośnie tam pokaźna kolekcja liliowców, które w lipcu tworzą barwne dywany. Przez ostatnie lata PTTK zabierało turystów na majowy pokaz rododendronów. W tym roku przyszła kolej na letnie byliny. Warto podkreślić, że kolekcja liliowców w Wojsławicach jest największą i najlepiej prowadzoną kolekcją tej grupy roślin w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Wyprawa odbędzie się 8 lipca. Zbiórka na przystanku PKP przy sądzie o godz. 7.00.
Na rajd trzeba się zapisać wcześniej. Szczegółowe informacje oraz zapisy w siedzibie towarzystwa przy ul. Słowiańskiej 1 w każdy czwartek w godz. 15.30-17.00. Kontakt telefoniczny pod nr tel.: 665 110 471.
Red. /foto: wolne media (wikimedia)

Czytaj również

#reklama
Auto, motor, komórka
Straż pożarna walczyła wczoraj z kilkoma pożarami.
#AKTUALNOŚCI
4
Kantata w bazylice
Już w najbliższą sobotę (30 czerwca) w Krzeszowie odbędzie się koncert legendy polskiej muzyki. Będzie to połączenie muzyki elektronicznej z dźwiękiem zabytkowych organ Michaela Englera.
#KULTURA
0
Wygrana kamiennogórzan (galeria)
W Lubawce, 23 czerwca miejscowy Orzeł zorganizował już IV Memoriał Staszka Podobińskiego. Imprezę wygrał zespół Olimpii Kamienna Góra (na zdjęciu).
#SPORT
0
Zero zainteresowania
Od 15 do 30 maja w gminie Czarny Bór prowadzone były konsultacje społeczne w sprawie zasad ustalenia miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, liczby zezwoleń na sprzedaż takich napojów oraz wprowadzenia odstępstw od zakazu spożywania alkoholu.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama