DO GÓRY
#reklama

Mocni w sieci


     
    Udostępnij

Trzy grupy uczestników pod czujnym okiem trenerów, Marzeny Stokłosy i Witolda Izydorczyka, uczą się obsługiwać pocztę mailową i portale społecznościowe, a także rozliczać PIT online. Wszystko w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Dzięki niemu mieszkańcy terenów wiejskich uzyskają nowe i ważne w dzisiejszych czasach kompetencje.

Gmina wiejska Kamienna Góra znalazła się w gronie 101 samorządów w całym kraju, które przystąpiły do realizacji wspomnianego zadania. W jego ramach ponad 150 mieszkańców samorządu weźmie udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi komputerów i internetu. Pierwsze z nich odbywają się już w obu filiach Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Krzeszowie i Pisarzowicach. Projekt e-Mocni to nie tylko nauka obsługi wirtualnej poczty i kontaktu przez platformy społecznościowe. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się również, jak korzystać z bankowości elektronicznej, rozliczać się z fiskusem przez Internet, jak za jego pomocą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
– Projekt kierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy wiejskiej Kamienna Góra bez względu na wiek, płeć, status zawodowy – mówi Monika Całko, koordynatorka przedsięwzięcia. – Realizowany będzie do lipca 2019 roku.

Więcej w najnowszym numerze RTI
Red.

Czytaj również

#reklama
Prosto w drzewo
Wczoraj (niedziela 22 października) na drodze pomiędzy Marciszowem a Kaczorowem doszło do wypadku. Młoda kobieta prowadząca opla uderzyła w drzewo.
#AKTUALNOŚCI
0
Mini Volley prosi o głosy
Kamiennogórska drużyna siatkówki – AMS Mini Volley dołączyła dzisiaj do programu SPORTBONUS! Jest to największa akcja społeczna w historii polskiego sportu. Sportbonus Dzieciom to program realizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem akcji jest dobra zabawa i spełnienie marzeń młodych sportowców.
#SPORT
0
„Dwójki” i „trójki” na podium”
W sobotę, 21 października w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbył się II turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w ramach Programu Upowszechniania Piłki Siatkowej. W imprezie z powodzeniem udział wzięły drużyny AMS Mini Volley Kamienna Góra.
#SPORT
0
Wyrównany bój w Sędzisławiu (galeria)
Dzisiaj w Sędzisławiu spotkały się dwa zespoły z czołówki jeleniogórskiej klasy B – miejscowy Lesk i Płomyk Borówno. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ pojedynek stał na wysokim poziomie. Miejscowi wygrali 5:4 (1:2), ale wynik mógł być zupełnie odwrotny.
#SPORT
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama