DO GÓRY
#reklama

Mistrzowie w... rzucie granatem!


     
    Udostępnij

Lepiej nie zadzierać z uczniami ZSZiO. Podczas Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku młodzież zdobyła drużynowo i indywidualnie tytuły mistrzowskie w militarnych konkurencjach.

Starostwo Powiatowe w Jaworze było organizatorem pierwszych Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Impreza odbyła się 20 i 21 września na jaworskiej strzelnicy. Na zawody pojechała też reprezentacja Kamiennej Góry, czyli uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Młodzież rywalizowała trzech kategoriach: bieg + strzelanie do celów, strzelanie z karabinka KBKS oraz rzut granatem na celność. W Jaworze nasi reprezentanci zdobyli pierwsze i drugie miejsce w województwie w rzucie granatem drużynowo. Natomiast Mateusz Czerwiński z ZSZiO zdobył pierwsze miejsce indywidualnie w strzelaniu z karabinka KBKS.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch oraz sekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Michał Dworczyk.
Red. / foto: ZSZiO

Czytaj również

#reklama
Pomysły na lepsze miasto
Kamiennogórzanie będą głosować na 8 różnych wniosków w II edycji budżetu partycypacyjnego.
#AKTUALNOŚCI
0
Gdzie są lokalni patrioci?
Niewiele osób interesuje się tym, co dzieje się w gminie.
#AKTUALNOŚCI
1
Kapitalny rogal Budy (galeria)
Piłkarze Olimpii Kamienna Góra (na zdjęciu) po heroicznym boju pokonali 3:2 (1:1) w spotkaniu dolnośląskiej IV ligi w Boguszowie wyżej notowanego Górnika. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kraszewskiego zdobyli – Przemek Powiertowski, Bogdan Buda i Konrad Domin. Dla miejscowych gole strzelili Pryk i Zwolennik.
#SPORT
4
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
Dzisiaj oczy wszystkich kibiców z regionu skierowane będą na Sędzisław, ponieważ odbędzie się tam w 5. kolejce mecz derbowy pomiędzy Leskiem a Bobrem. Papierowym faworytem potyczki są gospodarze, którzy prowadzą bez straty punktu w lidze.
#SPORT
1

Komentarze

Xyt
2017-09-26 01:52
Proponuję sprawdzić jeszcze inne dyscypliny np. rzut palantem za sierżantem, albo oszczepem za trepem 😂
Xyz
2017-09-26 01:50
Teraz tylko mundury i mundury. Chyba Pani Dyrektor zapomniała, że w ZSZiO są także inne kierunki, które zasługują na pochwały. Przykre ale prawdziwe. Uczniowie uczący się w innych kierunkach napewno mają żal.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama