DO GÓRY

Minister o S3


     
    Udostępnij

W poniedziałek 25 czerwca gościł na Dolnym Śląsku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przedstawiciel rządu odwiedził województwo m.in. z okazji otwarcia kolejnego odcinka drogi S3 w okolicach węzłów legnickich.

Mówił także o pozostałych, istotnych dla nas fragmentach tej drogi. Kolejne, budowane obecnie odcinki mają zostać udostępnione kierowcom jeszcze w tym roku. Według ministra z Bolkowa do Szczecina będziemy jeździć tą drogą ekspresową już za kilka miesięcy. Stan zaawansowania inwestycji jest na poziomie ok. 80 proc. Natomiast odcinek od Bolkowa do granicy państwa (przez Kamienną Górę i Lubawkę) jest obecnie na etapie prac komisji przetargowej. Jeszcze w tym roku planowane jest podpisanie umów z wykonawcami robót. To pozwoli na udostępnienie kierowcom tego odcinka w 2023 roku. Tym samym udrożniony zostanie cały szlak drogowy wzdłuż zachodniej granicy Polski od Szczecina do Lubawki. W Polsce docelowo S3 będzie miała długość ponad 520 km.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 29 czerwca – 1 lipca)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Na co do kina? (29 VI – 5 VII)
Zapraszamy do naszego przewodnika kinomana.
#KULTURA
0
Remiszewska dziewiąta
W sobotę, 23 czerwca odbył się Bieg Strzegomska Dwunastka na dwóch dystansach 12 i 6 km. Dziewiątą lokatę na tym drugim dystansie wywalczyła kamiennogórzanka Aneta Remiszewska (na zdjęciu), natomiast dziesiąty był Grzegorz Bublis na dłuższej trasie.
#SPORT
1
Wójcik wzmocniła wicemistrza Polski
Kamiennogórzanka Aleksandra Wójcik (na zdjęciu) w nowym sezonie 2018/2019 będzie reprezentowała barwy wicemistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów – ekipę ŁKS Commercecon Łódź.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama