DO GÓRY
#reklama

Mikołaj nie przyjedzie


     
    Udostępnij

Piękna tradycja odchodzi bez pożegnania. Nie będzie w tym roku Mikołaja na drezynie w Krzeszowie. Był to najprawdopodobniej jedyny na Dolnym Śląsku, jeżeli nie w całym kraju, ulubiony święty dzieci, który odwiedzał je szynowym pojazdem.

Imprezę z powodzeniem prowadziła organizacja Kolej Karkonoska przy wsparciu parafii w Krzeszowie i centrum kultury w tej wsi. Widmo końca zawisło nad pomysłem wraz z pojawieniem się planów likwidacji nieczynnego torowiska i budowę ścieżki rowerowej. Choć wyłoniony już został wykonawca rozbiórki, była szansa, żeby impreza jeszcze w tym roku się odbyła. Mikołaja w drezynie raczej jednak nie będzie. Wszystko przez to, że organizatorzy ciekawego wydarzenia nie dogadali się ze sobą.
– Otrzymaliśmy informację poprzez księdza, że centrum kultury organizuje swoje własne mikołajki – komentuje przedstawiciel KK w rozmowie z RTI. Członkowie organizacji nie kryją żalu, że atmosfera narastającego konfliktu wokół zwolennikami zachowania linii a budowniczymi ścieżki rowerowej ma tak niechlubny finał.
RG/ foto: Facebook

Czytaj również

#reklama
Repertuar filharmoniczny - grudzień 2017 r.
Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym repertuarem filharmonii w Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
#KULTURA
0
Morderca bez kasacji
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze powiadomiła, że Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako bezzasadną, kasację obrońcy Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.
#AKTUALNOŚCI
0
Gmina też dopłaci do pieca
Niedawno informowaliśmy o akcji kamiennogórskiego ratusza w sprawie dofinansowań do wymiany instalacji grzewczych. Podobny projekt w walce ze smogiem rozpoczyna też gmina wiejska.
#AKTUALNOŚCI
0
Ile wydasz w tym roku na prezenty świąteczne? (#sonda)
Już z tydzień mikołajki, a za trzy tygodnie Święta Bożego Narodzenia. Grudzień to co roku przyjemności związane z rodzinną świąteczną atmosferą, ale także spore wydatki.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Czytelnik
2017-12-03 16:52
Cóż Gmina Wiejska się nie popisała. Natomiast wbrew temu co próbują wmówić ludziom kamiennogórscy samorządowcy i ich klakierzy to temat obrony przed likwidacją linii kolejowych nie jest sprawą "grupki oszołomów". Protest w tej sprawie nabiera na sile, o czym można przeczytać na stronie: https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/31357/rosnie-poparcie-dla-apelu-o-nielikwidowanie-linii.html
W piśmie skierowanym do władz jest również mowa o linii nr 330.
autor
2017-12-03 11:55
czyżby wybory w przyszłym roku?

więc co dziwi organizatorów drezyny???
MIWSZKANIEC
2017-12-03 11:25
ZA TYM BAŁAGANEM W GMINIE STOI WÓJT I JEGO EKIPA PRZYD... HEH

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama