DO GÓRY
#reklama

Marszałek na ratuszu


     
    Udostępnij

Ścianę fasady kamiennogórskiego ratusza ozdobiła podobizna Józefa Piłsudskiego i symbol jego Legionów.

Główny budynek miasta ma nową ozdobę związaną z obchodami 100-lecia niepodległości Polski. Na fasadzie ratusza można zobaczyć kilkumetrową szarfę z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego, najbardziej znanego działacza niepodległościowego, oraz orła legionów. Jest to orzeł z wzniesionymi do wysokości głowy skrzydłami, obrócony w heraldycznie prawą stronę, trzymający w szponach tarczę Amazonek zwaną peltarionem. Na tarczy, centralnie, widnieje litera L. Był to symbol Legionów Piłsudskiego. Dodatkowo jest napis informacyjny odnoszący się do roku jubileuszowego.
Red.

Czytaj również

#reklama
Lekkoatletyczne zmagania w Kamiennej Górze (galeria)
Kilkuset zawodników z Dolnego Śląska rywalizowało na kamiennogórskim stadionie. Po raz kolejny w mieście odbył się Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.
#RÓŻNE
0
Parada na rozpoczęcie
Organizatorzy Dni Kamiennej Góry zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, a także reprezentacje kamiennogórskich firm, instytucji, szkół, przedszkoli, klubów sportowych, stowarzyszeń do wzięcia udziału w uroczystej Paradzie Mieszkańców Kamiennej Góry. Zakończy się ona przekazaniem kluczy do miasta. – W ten sposób zainaugurujemy tegoroczne Dni Kamiennej Góry – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
#AKTUALNOŚCI
5
Zabawa u sąsiadów
Nie tylko Dni Kamiennej Góry. Po sąsiedzku w okolicy również zorganizowane będą dni innych samorządów. Szykuje się naprawdę intensywny imprezowy weekend!
#KULTURA
0
Skatepark na bis
Miasto musiało unieważnić przetarg na budowę skateparku przy ul. Szpitalnej w Kamiennej Górze.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama