DO GÓRY
#reklama

Lekkoatletyczne zmagania w Kamiennej Górze (galeria)


     
    Udostępnij

Kilkuset zawodników z Dolnego Śląska rywalizowało na kamiennogórskim stadionie. Po raz kolejny w mieście odbył się Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

W środę 6 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych organizowany już po raz ósmy przez klub Olimpiad Specjalnych „Podaj Rękę” istniejący przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Nasze miasto odwiedzili zawodnicy z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Nielestna, Wojcieszowa, Dobroszyc, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich oraz Żmigrodu. W zawodach wzięła też udział reprezentacja 35 zawodników z klubu „Podaj Rękę” Kamienna Góra. Sportowcy rywalizowali: w biegach (na 50, 100, 200, 400, 800 m), skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju jak również w konkurencjach na wózkach: wyścigi na 25m i rzucie piłeczką palantową. Wystartowało ok. 350 uczestników z całego Dolnego Śląska.
Organizatorami imprezy są Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj rękę” - Kamienna Góra oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Wsparcie było ze strony Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Kamiennej Górze, Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze oraz Stowarzyszenia „Podaj Rękę Kamienna Góra”. Zawody były współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Kamiennogórski i gminę Lubawka.
Wsp. foto: użyczone

Czytaj również

#reklama
Parada na rozpoczęcie
Organizatorzy Dni Kamiennej Góry zapraszają wszystkich mieszkańców miasta, a także reprezentacje kamiennogórskich firm, instytucji, szkół, przedszkoli, klubów sportowych, stowarzyszeń do wzięcia udziału w uroczystej Paradzie Mieszkańców Kamiennej Góry. Zakończy się ona przekazaniem kluczy do miasta. – W ten sposób zainaugurujemy tegoroczne Dni Kamiennej Góry – mówi Marcin Ryłko, rzecznik ratusza.
#AKTUALNOŚCI
5
Zabawa u sąsiadów
Nie tylko Dni Kamiennej Góry. Po sąsiedzku w okolicy również zorganizowane będą dni innych samorządów. Szykuje się naprawdę intensywny imprezowy weekend!
#KULTURA
0
Skatepark na bis
Miasto musiało unieważnić przetarg na budowę skateparku przy ul. Szpitalnej w Kamiennej Górze.
#RÓŻNE
0
Są dodatkowe pieniądze na wieżę
Kilka dni temu informowaliśmy, że po raz kolejny w przetargu na budowę wieży widokowej na Trójgarbie w Czarnym Borze zgłoszone oferty znacznie przekraczały limit środków zarezerwowanych przez samorząd na inwestycję. Gmina ogłosiła jednak, że udało jej się zdobyć dodatkowe fundusze.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama