DO GÓRY
#reklama

Kto powinien zapłacić odszkodowanie Andrzejowi Mankiewiczowi, byłemu dyrektorowi ZSZiO? (#Sonda)


     
    Udostępnij

Były dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, którego poprzedni zarząd powiatu pozbawił funkcji, wygrał przed wymiarem sprawiedliwości odszkodowanie za niezgodne z prawem zerwanie kontraktu.

Jeleniogórski sąd uznał roszczenie Andrzeja Mankiewicza i przyznał mu
75 tysięcy złotych. To jednak dopiero początek tego, co Andrzej Mankiewicz może wywalczyć przed sądem. Ma zamiar ubiegać się w sumie o 300 tysięcy złotych. Kto powinien wypłacić byłem dyrektorowi to odszkodowanie – była starostwo, szkoła, a może była starosta z własnej kieszeni? Pytamy o to w najnowszej sondzie na portalu rti24.pl (żółte boksy ankiety na portalu). Czekamy na odpowiedzi do środy 4 października. Wyniki podamy w kolejnym numerze RTI.
-------------------------------------------------------------------------------------
W poprzedniej sondzie pytaliśmy, jak ogrzewasz mieszkanie?

Jak ogrzewasz mieszkanie?
tradycyjnie, palę węglem i drewnem 32%
mam ogrzewanie gazowe/elektryczne 23%
palę czym popadnie 20%
mam ogrzewanie miejskie 18%
palę drewnem sezonowanym 6%
inne (skomentuj) 0%
Red./ zdjęcie ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Odszkodowanie dla dyrektora
Sąd w Jeleniej Górze uznał roszczenie Andrzeja Mankiewicza. Byłemu dyrektorowi ZSZiO w Kamiennej Górze przyznał 75 tysięcy odszkodowania za niezgodne z prawem zerwanie kontraktu na kierowanie szkołą. Wyrok ten nie kończy ciągnących się od kilku lat procesów. Mankiewicz zapowiada, że będzie walczył o dużo większe pieniądze, być może nawet o 300 tysięcy złotych.
#AKTUALNOŚCI
4
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 39/2017 (876)?
#AKTUALNOŚCI
0
Szansa na samodzielne życie (ts)
Pamiętacie Drissa, ciemnoskórego opiekuna sparaliżowanego milionera z filmu „Nietykalni”? Ta francuska komedia zachwyciła miliony widzów na świecie i spowodowała, że inaczej spojrzeliśmy na pracę asystentów. O pieniądze na świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich można starać się od listopada w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy.
#AKTUALNOŚCI
0
Konkurs dla dziennikarzy i fotoreporterów (ts)
Zapraszamy dolnośląskich dziennikarzy i fotoreporterów do wzięcia udziału w konkursie „Poszerzamy perspektywę”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Jest o co powalczyć – pula nagród wynosi 30 000 zł.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Ryszard
2017-10-04 20:29
To kolejny przegrany przez starostwo przewód sądowy za który trzeba będzie zapłacić z "naszej" społecznej kasy, tym razem tylko tyle, a za dom naprzeciw ogólniaka to kilka razy więcej. Wszystko za błędy poprzedniej ekipy zarządzającej powiatem.
Alina
2017-09-29 13:03
Tak długo jak urzędnicy nie będą ponosić skutków finansowych za swoje błędne decyzje, tak długo wypłacane odszkodowania będą pochodzić z naszego portfela. A swoją drogą pozbycie się Mankiewicza od razu nosiło znamiona działań kliki towarzyskiej potocznie określane skrótem T. K. M.
Marian Wójcicki.
2017-09-28 22:31
Jest pytanie, kto powinien byłemu dyrektorowi zapłacić odszkodowanie. Odpowiadam - NIKT. Na podstawie różnych zawirowań gospodarczych i ekonomicznych, miliony naszych rodaków traciło pracę i jakoś nie otrzymywali z tego tytułu żadnych odszkodowań. A panu Mankiewiczowi nie stała się żadna krzywda. Szybko znalazł bardzo intratną kolejną posadkę.
Marian Wójcicki.
2017-09-28 22:18
Nie jestem wielkim admiratorem obecnej dyrektor tej szkoły za jej przynależność do P.O.Ale uważam, że pani Mariola Jaciuk, bo o nią tu chodzi, jest dyrektorem znakomitym. Za pana Mankiewicza szkoła była istną wylęgarnią patologii społecznej. Obecnie zmieniło się to radykalnie. Nie wnikam na temat poziomu nauczania, bo nie mam w tej kwestii zbyt dużej wiedzy. Natomiast wiem, że ucząca się tam młodzież jest wychowywana w pięknym, patriotycznym duchu. To widać na co dzień i w święta. Za poprzedniej dyrekcji tego nie było. Dlatego uważam, że powierzenie pani Marioli Jaciuk szefowanie tej szkole było bardzo zasadne.
Tadzio
2017-09-28 10:24
Świetna darmowa reklama. Maniek na burmistrza!!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama