DO GÓRY
#reklama

Krzeszów na jubileuszowe obchody


     
    Udostępnij

Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie miało wyjątkowo bogatą oprawę w Krzeszowie. Sanktuarium już zaplanowało cykl wydarzeń. Nadchodzące miesiące będą obfitowały w ciekawe wydarzenia skierowane zarówno do turystów, pielgrzymów, jak i melomanów.

Obchody odbędą się pod nazwą „Ku Czci Niepodległej" będą składały się z kilku wydarzeń.

Przedstawiamy skrótowy harmonogram. W połowie maja (12 - 13 maja) odbędzie się 25. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Religijnej oraz V Pielgrzymka Motocyklowa Dolnego Śląska i Wielki Piknik Patriotyczny. Tegoroczny festiwal został objęty patronatem Prezydenta RP, patronatem biskupim oraz patronatem sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wśród zaplanowanych atrakcji można wymienić:
- setki motocykli
- liczne występy oraz koncerty patriotyczne
- wielka loterię fantową
- stoiska turystyczno-informacyjne
- stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze
– dioramy historyczne obstawiane przez rekonstruktorów

Z kolei w czerwcu będzie muzycznie. 9 czerwca wystąpi zespół Śląsk im. St. Hadyny (godz. 19.00). 30 czerwca w murach bazyliki odbędzie się za to koncert Józefa Skrzeka „Kantata Maryjna" do słów Romana Brandstaedtera (również 19.00). Bilety do nabycia w Biurze Obsługi Pielgrzyma, oraz w internetowym Sklepie Opata: www.sklep.opactwo.eu

Sanktuarium już dziś zaprasza też na sierpniowe obchody. 15 sierpnia tradycyjnie odbędzie się wielki odpust krzeszowski. Wówczas całość obchodów jubileuszowych zwieńczona będzie Świętem Wojska Polskiego.

Więcej informacji na stronie www.opactwo.eu oraz na portalach społecznościowych Facebook, Twitter, Instagram: „Krzeszów – Europejska Perła Baroku”.

Zapowiedzi imprez będą również na łamach RTI. Tygodnik objął uroczystości swoim patronatem.
red.

Czytaj również

#reklama
Goście z północy
W kamiennogórskim LO goszczą uczniowie z norweskiego Bergen. Szkoła uczestniczy w projekcie unijnym Erasmus.
#AKTUALNOŚCI
0
Ekshumacje w Kamiennej Górze?
W związku z pracami, jakie prowadzi w sprawie obozu zagłady Gross-Rosen Instytut Pamięci Narodowej, pojawiły się głosy, że w Kamiennej Górze mogą się odbyć ekshumacje.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
W niedzielę, 15 kwietnia zostanie rozegrana 17. kolejka jeleniogórskiej klasy B. Lider Pub Gol Jelenia Góra przyjedzie do Janiszowa na pojedynek z Sezalem 2. W pozostałych potyczkach faworytami wydają się być: Orły, Pogoń, Dragon, Bóbr i Husaria. Kibice z Grząd ostrzą sobie zęby na derbową potyczkę ze Skalnikiem Czarny Bór.
#SPORT
0
Kondratowicz pokazał plecy (galeria)
Dzisiaj, 14 kwietnia już od rana na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze zbierali się biegacze i zawodnicy nornic walking, którzy wystartowali w 7. Biegu – Zdobywca Góry Parkowej o IV mistrzostwach Kamiennej Góry w nornic walking. Bieg długości 11 km wygrał kamiennogórzanin - Łukasz Kondratowicz.
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama