DO GÓRY

Kolejny „lipcopad”?


     
    Udostępnij

Po zimnym początku lata i opadach na Śnieżce przyszedł czas na zimną lipcową noc. W Sudetach temperatura zbliżyła się do 0!

Jak już pisaliśmy na naszych łamach za sobą mamy upalny maj i suche miesiące. Czerwiec, zwłaszcza jego końcówka, to załamanie pogody. Tuż po letnim przesileniu temperatury spadły gwałtownie nawet o 20 stopni! Na Śnieżce odnotowano opady śniegu. Noc z 1 na 2 lipca też nie była typową letnią ciepłą porą. Termometry w Sudetach – zwłaszcza w wyższych partiach i kotlinach górskich - pokazywały temperaturę oscylującą między ledwie 2 a 3 stopniami na plusie. Monitor IMGW w Paprotkach pokazał o północy 3 stopnie. Na Śnieżce było 2,1, a w Szczawnie-Zdroju 5,5. Na szczęście już rano nastąpił wzrost o niemal 10 stopni. Modele prognozy pokazują, że już w połowie tygodnia mają wrócić wakacyjne temperatury.
Przypomnijmy, że ubiegłoroczny zimny lipiec otrzymał dowcipną łatkę „lipcopada” związaną z listopadową aurą.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Dla mieszkańca i turysty
Jak zachęcić miejscowych do poznawania historii miasta? Czym zwabić turystów do odkrycia atrakcji? Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, korzystając z lata. Ciekawą ofertę kolejny raz zaproponowały władze Strzegomia i Kowar.
#KULTURA
0
Ptaki zatrzymały remont
Rozpoczęte niedawno prace remontowe w lubawskim ratuszu prawdopodobnie zakończą się później, niż przewiduje umowa. Powodem są ptaki, które mają gniazda na poddaszu.
#RÓŻNE
0
Kino Zdrowie w Sokołowsku (lipiec – wrzesień)
Kino w Sokołowsku zaprasza dorosłych i najmłodszych.
#KULTURA
0
Bez prądu (2-4 lipca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama