DO GÓRY
#reklama

Kolędnicze festiwale


     
    Udostępnij

Diecezje świdnicka i legnicka tradycyjnie zapraszają na finał świętowania okresu bożonarodzeniowego podczas festiwali kolędniczych i jasełkowych. Najbliższy odbędzie się w Bolkowie w sobotę 13 stycznia. Z kolei tydzień później, 20 stycznia, krzeszowskie opactwo zaprosi na kolejną edycję Festiwalu Trzech Kultur.

W najbliższą sobotę w parafii Jadwigi Śląskiej w Bolkowie odbędzie się XIV Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. To konkurs przeznaczony dla wiernych z diecezji świdnickiej. Należą do niej również parafie położone na północy powiatu kamiennogórskiego, na terenie gminy Marciszów. Na 9.00 zaplanowane jest rejestrowanie zespołów. Później msza w kościele. Z kolei od 11.15 do 16.30 potrwają przesłuchania zespołów. Odbędą się w sali widowiskowej domu kultury w Bolkowie. Termin zgłoszeń minął 6 stycznia.
W Krzeszowie odbędzie się Festiwal Trzech Kultur prezentujący kolędników z Polski, Czech i Niemiec. Będzie to już VIII edycja spotkania. Przesłuchania odbędą się w krzeszowskim domu kultury. Termin zgłoszeń minął 8 stycznia.
W wspólnym kolędowaniu mogą wziąć udział widzowie.
Red. / foto: muzykujące anioły na obrazie Memlinga

Czytaj również

#reklama
Orszak w Witkowie
W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych i dzieci. Młodzi wierni byli przebrani w piękne stroje królewskie.
#RÓŻNE
1
Dzielnicowy z Marciszowa w finale
Zakończył się I etap pierwszego dolnośląskiego plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego. W plebiscycie udział wzięło blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa. Do finału przeszedł mł. asp. Paweł Walczak z posterunku w Marciszowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Demontaż czy kradzież?
Wpis na Facebooku zaalarmował miłośników kolei. Co się dzieje przy lubawskim dworcu?
#AKTUALNOŚCI
0
Zagra Orkiestra
W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce odbędzie się kwesta na rzecz WOŚP, która zbiera pieniądze na wyrównanie szans noworodków. Ciekawy program przygotowały ośrodku kultury m.in. w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Lubawka, Czarnym Borze, Gorcach. Są też interesujące aukcje z Gór Sowich.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama