DO GÓRY
#reklama

Katalog na finał


     
    Udostępnij

Przypominamy, że w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze można oglądać ciekawą wystawę „Tradycyjne techniki zdobienia tkanin”. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury został zwieńczony wydaniem folderu.

Przez kilka miesięcy w 2017 toku kamiennogórska placówka prowadziła cykl wydarzeń związanych z wspomnianą inicjatywą. Projekt miał na celu popularyzację tradycyjnych technik zdobienia tkanin na Dolnym Śląsku. Muzeum zwróciło uwagę na fakt, że znajdujemy się w regionie o wielowiekowych tradycjach tkackich. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty ilustrujące różnorodne ludowe techniki. Ponadto w salach wystawienniczych pokazano techniki drukowania na tkaninie i batiku, hafty, koronki i tkaniny zdobione innymi sposobami. Wernisaż odbył się w połowie grudnia. Zwieńczeniem projektu jest ilustrowany folder, który zawiera wiele ciekawych informacji na temat tradycji zdobienia tkanin. Wystawa będzie czynna do kwietnia.
Red.

Czytaj również

#reklama
Seanse i promocja
Kino za Rogiem w Krzeszowie zaprasza miłośników filmu!
#KULTURA
0
Ujawnione w Starej Kopalni
Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej „Autonomie ujawnione”. Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godzinie 18:00 w Budynku Galerii Starej Kopalni.
#KULTURA
0
Trzy duety Akademii
Trzy duety z AMS Mini Volley Kamienna Góra (na zdjęciu) z klas czwartych wybrały się niedzielę do Milicza na I turniej eliminacyjny Kinder + Sport. Pierwsza drużyna wywalczyła wysokie 5. miejsce, druga była 19, natomiast trzecia 33.
#SPORT
0
Księstwo pachnące piernikiem
Jeżeli nie możecie doczekać się tłustego czwartku, już dziś możecie pofolgować swoim zachciankom w wigilię słodkich zapustów. Okazja jest doskonała!
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama